-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
Події

Зустрічався з Аксьоновим і готував «тарифний Майдан»: СБУ затримала жителя Херсонщини

СБУ

За даними правоохронців, чоловік працював на ФСБ РФ

Правоохоронці затримали жителя Херсонської області, якого підозрюють у роботі на ФСБ РФ й отриманні завдання сприяти поширенню масових протестів. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що в січні 2021 року чоловік через закритий канал зв’язку отримав завдання сприяти поширенню штучно спровокованих масових протестів і, зокрема, так званого «тарифного майдану». Агент отримав грошову винагороду, а метою таких акцій була дискредитація органів державної влади та дестабілізація ситуації в Україні. Чоловік уже організовував низку протестних заходів.

За словами правоохоронців, раніше фігурант здійснював збір інформації щодо кризових явищ в соціально-економічній сфері. Передбачалося, що це сформує протестний потенціал, який пошириться по всій країні.     

Крім того, в лютому минулого року агент в тимчасово окупованому Криму провів зустріч із так званим головою «Республіки Крим» Сергієм Аксьоновим. Тоді житель Херсонщини отримав доручення ініціювати збір підписів серед населення регіону щодо відновлення водопостачання на півострів та розгорнути відповідну інформаційну кампанію. Також чоловік мав популяризувати сепаратистські настрої та ідею автономізації деяких українських регіонів.

Через кілька місяців, у травні 2020 року, фігурант перебував у непідконтрольному українській владі Луганську, де був завербований представником так званої «МДБ ЛНР» й отримав псевдонім «Джигурда».

Наразі правоохоронці ведуть досудове слідство за статтею про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Новини за темою: ОБСЄ посилила присутність у Херсонській області через ситуацію в Криму

Раніше повідомлялося, що  Служба безпеки України підтвердила затримання свого співробітника за підозрою у підготовці замовного вбивства. За даними ЗМІ, йдеться про полковника «Альфи».

Джерело

Залишити коментар