-13.4 C
Киев
17.02.2021
Image default
УКРАЇНА

ЗМІ: СБ України стискає кільце навколо Медведчука та вводить ряд санкцій

Служба безпеки України взялася за Медведчука всерйоз, що підтверджують недавні події.


Українським інтернет-ЗМІ «Главком» повідомляється, що Віктору Медведчуку знадобилося п’ять років, щоб після Революції Гідності повторно вирости з закулісного функціонера до політичного важковаговика. Здавалося, що статус-кво («нібито ворог, але краще його не чіпати») зберігатиметься і далі. Виявилося, що нова влада готова до більш радикальних та системних кроків. І недавні події лише підтверджують, що Служба безпеки України взялася за Медведчука всерйоз.

Першим і стратегічно правильним рішенням стали санкції до Тараса Козака та його телеканалів — 112, ZIK і NewsOne. Причина очевидна — це антиукраїнська пропаганда і робота на Російську Федерацію.

«Існує велика різниця між свободою слова і відвертою антиукраїнською риторикою. Свобода слова закінчується там, де з’являються ознаки посягання на територіальну цілісність і суверенітет України» — підкреслив голова СБУ Іван Баканов.

Відомство наголошує, що серед причин для санкцій — не лишень інформаційна робота на Росію. Джерела в правоохоронних органах зазначають: у спецслужбі встановили, що медведчуківські телеканали фінансувалися ТОВ «Торговий дім «Донське вугілля» з ОРЛО. Саме там, на території окупованої Луганщини, відбувається повний цикл із незаконного видобутку вугілля, його реалізація до Росії зі сплатою податків до бюджету «ЛНР», які потім йдуть на «підтримку штанів» цієї псевдореспубліки. А це, як справедливо зафіксувала СБУ, вже інше кримінальне провадження – «фінансування тероризму». Про це повідомляється в матеріалі «Главком».

На основі доказів, зібраних спецслужбою санкції були застосовані і щодо двох авіакомпаній, якими Медведчук користувався, літаючи до Криму і Росії.

Далі пішли в хід більші карти. На днях у пресцентрі відомства Баканова опублікували одну цікаву новину: СБУ повідомила про підозру колишньому заступнику директора державного дослідного інституту. Саме завдяки його «експертним» висновкам частина магістрального нафтопроводу «Самара – Західний напрямок» опинилася з державної у приватній власності.

Відомо, що новим власником майже стало ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс», яке пов’язують з оточенням Медведчука. «Майже» – не рахується, адже після кримінальної справи нафтопровід доведеться повернути Україні.

На цей час під санкції потрапила тільки частина майна Козака в Україні. Але ЗМІ вже знайшли, що у його «незадекларованої» цивільної дружини є ще й бізнес в РФ, і luxury-апартаменти неподалік від Кремля, і земельні ділянки в Україні.

Розкриття одного за одним усіх цих ланцюжків не просто звужує простір навколо кума Путіна і вичавлює його з українського порядку денного. Воно показує сумну для нього картину – у громадян немає фідбеку на оте відчайдушне «вставай, страна огромная» від Вадима Рабиновича з трибуни Верховної Ради. Так, десь там є картинка нібито «утисків демократів», яку використовує пропаганда Росії, але самі українці навпаки – підтримують санкції.

Наразі відомо, що санкції до телеканалів і літаків Медведчука – це лише початок. Служба безпеки України блокує і оприлюднює чергові схеми ОПЗЖ.

Джерело: Українське інтернет-ЗМІ «Главком».

Залишити коментар