17.01.2022
Image default
УКРАЇНА

Зеленський представив нового главу СЗР

Фото: president.gov.ua Зеленський вручає новому главі СЗР службове посвідчення

Новий глава Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко навчався в британському Королівському коледжі оборонних наук, працював в СБУ.

  Президент України Володимир Зеленський представив колективу Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) нового главу Олександра Литвиненка і вручив йому службове посвідчення. Про це повідомляє прес-служба президента.   «Олександра Валерійовича ми всі знаємо, я особисто знаю його два роки. Багато працюємо в Раді національної безпеки і оборони. Дуже багато зробили під його керівництвом в Інституті стратегічних досліджень. Дійсно з великою повагою ставлюся до пана Литвиненка. Він — досвідчений і шанований чоловік, професіонал з чудовою репутацією», — сказав Зеленський.   За його словами, Литвиненко добре розуміє завдання, які стоять перед зовнішньою розвідкою — «захист суверенітету, територіальної цілісності».   Олександр Литвиненко народився в 1972 році в Києві. Має кілька вищих освіт. Зокрема, в 2009 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю Правознавство, а також у 2013 році — Королівський коледж оборонних наук (RCDS) у Великій Британії.   Працював на різних посадах в СБУ і РНБО. Генерал-майор запасу. З серпня 2019 року обіймав посаду директора Національного інституту стратегічних досліджень. Він доктор політичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, відзнакою президента України — ювілейною медаллю 25 років незалежності України.  

Зеленський представив нового главу СЗР

Олександр Литвиненко // president.gov.ua     Про призначення Литвиненка на посаду стало відомо в п’ятницю, 23 липня. Зеленський підписав указ про звільнення Литвиненка з посади директора Національного інституту стратегічних досліджень, де він працював до цього. І окремим указом глава держави звільнив попереднього голову СЗР — Валерія Кондратюка.  

Джерело

Залишити коментар