27.01.2022
Image default
Події

Збиття літака «МАУ» можна трактувати як тероризм – тоді виплати можуть бути зовсім іншими, – авіаексперт

Залишки літака «МАУ», який збили в Ірані Фото з відкритих джерел

Наразі ідеться про виплати у сумі 150 тисяч доларів, зазначив Василь Шевченко

Збиття літака «МАУ» в Ірані можна трактувати як тероризм, тоді виплати родинам жертв можуть бути зовсім іншими, а це якраз те, чого не хоче робити Іран.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив авіаексперт Василь Шевченко.

Експерт у день роковин збиття літака компанії «МАУ» в Ірані наголосив, що авіація для цієї країни є дуже важливою, й Ірану дуже хочеться «зберегти обличчя».

«Але зберегти обличчя не вдається з тієї причини, що вони, по-перше, не передали розслідування іншій країні, що давало б можливість незалежного аналізу, незалежного розслідування. По-друге, вони закрили доступ навіть від українських фахівців, звинувативши в оприлюдненні запису перемовин іншого пілота про те, що він бачив безпосередньо збиття і вибух літака. І чорні скриньки розшифровували протягом пів року, і тільки восени ми побачили попередній звіт, в якому передбачалася людська помилка. Але, секундочку, людська помилка у чому? Оператора зенітно-ракетного комплексу. І якщо ця помилка навіть була, то помилково він випустив дві ракети, так? Ясно, що це чітко регламентує, що рівень довіри до цього звіту є невисокий, але це не означає, що Україні не потрібно продовжувати цього робити», – зазначив Василь Шевченко.

Новини за темою: У річницю трагедії літака «МАУ» МЗС п’яти країн виступили зі спільною заявою

Авіаексперт не виключає, що звіт може викликати багато запитань щодо його невизнання, а це прямо пов’язано із виплатами компенсацій родинам жертв.

Василь Шевченко продовжив: «Виплати, про які говорить Іран, це виплати, які здійснюють, в основному, при катастрофах літаків і виплачують авіакомпанії, які, наприклад, мали вину, і вони становлять… приблизно 150 тисяч доларів на сьогодні. Але цього недостатньо, тому що, якщо повертатися до того, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом, то тоді це може трактуватися як тероризм, і виплати жертвам катастрофи можуть бути зовсім іншими. Вони потребуватимуть зовсім інших перемовин. Це якраз те, чого не хоче робити Іран».

Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформація, що Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила остаточний технічний звіт про катастрофу літака компанії «Міжнародні авіалінії України», яка трапилася в січні поблизу Тегерана. Повідомлялося, що звіт передали усім країнам, чиї громадяни загинули у січні 2020 року.

Слід зазначити, що нещодавно президент України Володимир Зеленський надав звання Героїв України членам екіпажу літака Boeing 737-800 авіакомпанії «МАУ», які загинули в результаті аварії 8 січня 2020 року поблизу Тегерана. Звання Героїв України надано з врученням ордена «Золота Зірка».

Також повідомляли, що уряд Ірану доручив виплатити по 150 тисяч доларів сім’ям загиблих у катастрофі літака «МАУ» в січні минулого року.

Джерело

Залишити коментар