-1.2 C
Киев
17.01.2022
Image default
УКРАЇНА

Збитий рейс МАУ: слідству відомі ймовірні виконавці

Фото: Кристо Грозев / Twitter Слідству відомі ймовірні виконавці у справі катастрофи МАУ

Слідство України просувалося б набагато краще, якби Іран надав належну допомогу, наголосив екс-заступник генпрокурора.

Слідству відомі ймовірні виконавці у справі про збиття літака МАУ над Тегераном. Про це заявив колишній заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов у Twitter у суботу, 8 січня.

Гюндуз Мамедов працював у складі міжнародної групи з розслідування аварії літака.

«З різних джерел нам відомі ймовірні виконавці злочину. Потрібно перевірити причетність до злочину кожного з цих осіб», — написав Мамедов.

Він нагадав, що за два роки з боку Ірану фактично немає співпраці у справі.

«Слідство України просувалося б набагато краще, якби Іран надав належне сприяння. Україні слід активізувати власне розслідування та наполягати на міжнародній співпраці з країнами, які також постраждали», — додав Мамедов.

При цьому у разі відмови Ірану визнати свою відповідальність та виплатити компенсації, Україна може звернутися до міжнародних органів, зокрема до Міжнародного суду ООН, резюмував Мамедов.

Нагадаємо, що раніше Канадський суд ухвалив стягнути з Ірану $107 млн ​​за збитий літак МАУ. Адвокати позивачів заявляють, що добиватимуться арешту майна Ірану по всьому світу, щоб сім’ї могли отримати компенсацію, що їм належить.

У свою чергу, Іран заявив про готовність до переговорів. Іран готовий лише до двосторонніх переговорів із країнами, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака над Тегераном.

Джерело

Залишити коментар