28.4 C
Киев
30.07.2021
Image default
УКРАЇНА

За рік СБУ викрила 81 угрупування та 536 корупціонерів: підсумки 2020

СБУ вичищає корупцію в регіонах: у 2020-му році на хабарах або схемах попалися голови Кіровоградської ОДА, Чернігівської РДА, заступник голови Закарпатської облради і десятки менших чиновників

Про це повідомляє прес-центр СБУ

Силовики викрили 536 корупційних злочинів:вимагання і отримання хабарів, привласнення або розтрата майна, зловживання впливом, владою або службовим становищем та інші.

За цей час було засуджено 379 осіб, які причетні до оргзлочинності та корупції, а 41 представнику криміналітету заборонено в’їзд в Україну.

За статистикою, яку наводить СБУ, організовані злочинні угруповання найчастіше займаються наркобізнесом, рейдерством і насиллям. 7 ОЗУ були пов’язані з правоохоронною діяльністю та обороною, а 6 – з незаконною міграцією. Наприклад, на Дніпропетровщині співробітники одного з відділків поліції у складі злочинної організації штучно нарощували показники роботи. Для цього – фальсифікували кримінальні справи і катували підозрюваних, щоб отримати докази неіснуючих злочинів.

Деякі ОЗУ займалися фінансовими чи корупційними оборудками за участі чиновників різних рівнів. Тож серед хабарників і «схемщиків», яких викрила СБУ, було чимало високопосадовців. Так, «данину» збирав голова Кіровоградської облдержадміністрації. Він хотів отримувати 15% відкатів від сум, які по області збирали різні контролюючі органи.

Так, серед найбільш гучних справ: викриття протиправних дій голів Кіровоградської ОДА та Чернігівської РДА, заступника голови Закарпатської облради, двох керівників обласних управлінь Державної архітектурно-будівельної інспекції, начальника одного з регіональних управлінь Держгеокадастру та низки керівників державних підприємств і структурних підрозділів правоохоронних органів. Всі вони стосувалися вимагання та одержання хабарів за різні види преференцій.

У Службі наголошують, що оргзлочинність і корупція є загрозами нацбезпеці.

Залишити коментар