-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

Уряду Нідерландів загрожує відставка: Влада помилково вимагала від тисяч сімей повернути допомогу на дітей

Pixabay

Завтра, 15 січня, уряд вирішить, чи подавати у відставку на тлі скандалу

У Нідерландах спалахнув скандал через те, що податкові органи країни помилково звинуватили понад 20 тисяч родин в шахрайстві з отриманням допомоги на дітей. Про це повідомляє The Guardian.

Згідно з повідомленням, сімʼям наказали повернути допомогу, отриману, починаючи з 2012 року. Через це, багатьом довелося оголосити себе банкрутами, переїхати в інше житло і стати відповідачами в позовах на десятки тисяч євро. Під час розгляду зʼясувалося, що «шахрайством» виявилися неправильно заповнені довідки або відсутність підписів на них.

У підсумку уряду довелося вибачитися і виділити понад 500 млн євро на врегулювання ситуації, з виплатою до 30 тис. євро кожній постраждалій родині. Попри це, група сімей подала позов проти трьох міністрів – охорони здоровʼя Тамари ван Арк, міністра фінансів Вопке Хукстра та міністра економіки Еріка Вібеса. Їх звинувачують в «злочинній халатності, відсутності належного управління, а також в дискримінації та порушенні прав дітей».

Як зазначається, у пʼятницю, 15 січня, уряд вирішить, чи подавати у відставку на тлі скандалу. Премʼєр-міністр країни Марк Рютте виступив проти розпуску нинішньої коаліції, стверджуючи, що Нідерландам потрібна стабільність в умовах пандемії коронавірусу, але не виключив відставки уряду.

Новини за темою: Нідерланди подарували Києву 100 тис. тюльпанів, котрі висадили як символ поваги до Небесної сотні

Раніше повідомлялося, що дослідники з Нідерландського інституту нейронаук створили імплант, який дозволяє транслювати зображення в мозок. Після вживлення пристрою тварини змогли «бачити» без очей. Вчені стверджують, що вперше досягли настільки високої чіткості зображення, не торкаючись сітківки ока.

Джерело

Залишити коментар