-0.7 C
Киев
21.01.2021
Image default
СВІТ

Українці можуть безкоштовно вакцинуватися в Латвії, однак є умови

Українці в Латвії мають право на безкоштовну вакцину Фото з відкритих джерел

Зробити щеплення можуть ті громадяни, які мають право на медичну допомогу в країні

У Латвії громадяни України зможуть безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу COVID-19, однак для цього вони повинні мати тимчасову чи постійну посвідку на проживання або здійснювати внески обов’язкового державного страхування в країні. Про це повідомив представник Міністерства охорони здоров’я Латвії Оскарс Шнейдерс у коментарі Delfi.

Як зазначається, процедура вакцинації у Латвії є частиною оплачуваної державної охорони здоров’я. Таким чином, люди, які претендують на медичну допомогу в країні, можуть зробити щеплення від коронавірусу безкоштовно.  

Новини за темою: В Україні вакцинація від коронавірусу буде безкоштовною для населення, — Радуцький

Однак, що стосується іноземців, то для отримання вакцини необхідно мати тимчасовий дозвіл на проживання і виховувати дітей до семи років або щонайменше трьох дітей до 15 років. В іншому випадку власники тимчасової посвідки на проживання зможуть отримати вакцину за умови, що вони працюють на території Латвії та здійснюють соціальні внески. 

Також отримати безкоштовну вакцину можуть українські пенсіонери, які проживають в Латвії. За словами представника МОЗ Шнейдерса, це встановлено в міждержавних договорах з Україною. 

Новини за темою: У МОЗ назвали, кого з груп ризику безкоштовно провакцинують від COVID-19

Нагадаємо, окрім Латвії, українські мігранти можуть безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу в Польщі. Для цього достатньо мати офіційні документи, які підтверджують, що вони дійсно проживають на території іноземної країни. 

 

Джерело

Залишити коментар