17.01.2022
Image default
УКРАЇНА

Україна втратила 17 тисяч км газомереж — Данилов

Фото: utg.ua Кабміну доручать перевірити законність передачі державних газомереж в приватну власність

Тисячі кілометрів державних газорозподільних мереж перейшли в приватну власність, констатував глава РНБО.

За час незалежності Україна втратила 17 тисяч кілометрів газорозподільних мереж, які опинилися в приватних руках. Про це повідомив глава РНБО Олексій Данилов.

«Ми звернули увагу на стан у газорозподільних мережах. Мусимо констатувати, що держава дивним чином втратила 16 920 км мереж, які перейшли у приватну власність. І ми не бачимо підстав, зараз цим не займатися», — сказав він.

Глава РНБО зазначив, що одна з компаній володіє 70% облгазів, яка має відношення до бізнесмена Дмитра Фірташа, проти якого були введені санкції.

«Ми цим питанням будемо займатися, згідно з рішенням РНБО. Дамо доручення Кабміну, щоб перевіряв дотримання законодавства», — додав Данилов.

Нагадаємо, санкції проти Фіраташа діють з кінця червня. Вони введені на три роки і включають: блокування активів, обмеження торгових операцій, повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України, запобігання виведенню капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.

Крім того, застосовується заборона участі в приватизації та оренди державного майна, повна заборона заходу іноземних невійськових суден і військових кораблів до територіального моря України, заборона видачі дозволів і ліцензій Національного банку України, припинення видачі дозволів і ліцензій на ввезення в Україну або вивезення з України валютних цінностей і обмеження видачі готівки за платіжними картками, заборона передачі технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності та інші санкції будуть відповідати принципам їх застосування, встановленим законом України Про санкції.

Джерело

Залишити коментар