10.9 C
Киев
07.11.2021
Image default
УКРАЇНА

Україна розпочала імпорт електроенергії з Білорусі

Фото: zn.ua Розпочався імпорт електроенергії з Білорусі

Обсяг імпорту електроенергії становить 5 МВт за годину, сказав Андрій Герус, назвавши його «мізерним».

Розпочався імпорт електроенергії з Білорусі до України. Про це заявив голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус, повідомляє Економічна правда у суботу, 6 листопада.

Обсяг імпорту становить 5 МВт на годину. За словами Геруса, обсяг мізерний, але імпортуватиме лише одна компанія – ТОВ ТЕТ груп колишнього комерційного директора групи ДТЕК Віталія Бутенка. Компанія завоювала це право у 16 компаній, з яких купили такий перетин чотири компанії, у тому числі ЕРУ Трейдінг та Енергоатом. Проте електроенергію з білоруського боку отримали не чотири компанії, а лише одна компанія.

«При чому ця компанія ніколи раніше не здійснювала імпорт, свою діяльність розпочала лише у жовтні і вже перевіряється регулятором щодо махінацій на енергоринку на сотні мільйонів гривень», — додав Герус.

Також Герус нагадав, що у 2019 році найбільшим імпортером з Білорусі була компанія Д.Трейдінг (група ДПЕК). Також імпортував Нафтогаз України та ще п’ять компаній. Загалом за 2019-2020 роки було понад десять імпортерів.

Нагадаємо, 2 листопада повідомлялося, що Білорусь розпочала постачання електроенергії в Україну в рамках договору про надання аварійної допомоги.

Але напередодні глава українського Міненерго Герман Галущенко заявив, що жодного кіловата електроенергії з Білорусі не надходило. Про це він сказав на годині запитань уряду у Верховній Раді.

Імпорту електроенергії з РФ та Білорусі не буде

Джерело

Залишити коментар