6 C
Киев
12.04.2021
Image default
УКРАЇНА

Україна на плато третьої хвилі COVID — вчені

Вчені спрогнозували поширення коронавірусу в Україні

У найближчі тижні приріст числа хворих буде триматися на нинішньому рівні. В НАН назвали регіони, які лідируватимуть за кількістю хворих.

  Україна виходить на плато третьої хвилі COVID-19, завдяки чому ситуація стабілізується. Швидкість поширення коронавірусу знижуються вже два тижні поспіль. Про це йдеться в прогнозі Національної академії наук України.   Відзначається, що, незважаючи на зростання показників епідемічної динаміки, антирекорди за новими і летальними випадками, темпи поширення COVID-19 знижуються.   «Зростає частка давніх випадків у щодня оприлюднених даних. Це означає, що реальні темпи поширення можуть бути меншими за ті, які випливають з офіційної статистики», — йдеться в повідомленні.   Вчені вважають, що на користь цього твердження свідчать такі дані:  

  • пройдений максимум позитивності ПЛР-тестів;
  • кількість позитивних ПЛР-тестів не зростає, а демонструє вихід на плато;
  • абсолютна кількість ПЛР-тестів почала знижуватися;
  • динаміка кількості позитивних тестів залишається узгодженою з кількістю нових випадків, представлених на дату проведення тестування.

«Тому ймовірно, що Україна зараз перебуває на початку фази плато, що є дуже непевним станом і може тривати кілька тижнів (з досвіду подолання осінньої хвилі)», — йдеться в прогнозі.   В НАН також прогнозують, що захворюваність на коронавірус в Україні в найближчі тижні особливо не зміниться і залишатиметься на нинішньому рівні.   При цьому лідирувати за цим показником будуть сім регіонів — Дніпропетровська, Київська, Львівська, Одеська, Харківська, Хмельницька області та місто Київ.   Вчені оприлюднили таблицю з прогнозом захворюваності на COVID-19 за регіонами.   Нагадаємо, за минулу добу в Україні зареєстровано 15 415 нових випадків коронавірусної інфекції.   Також повідомлялося, що в Києві деякі COVID-лікарні заповнені на 100%.      

Джерело

Залишити коментар