10.7 C
Киев
05.09.2021
Image default
УКРАЇНА

Україна лідирує в Європі за кількістю довічно засуджених

Фото: Думская Раді пропонують дати довічно засудженим «право на надію»

В українських в’язницях відбувають покарання 1536 довічно засуджених — найбільше серед європейських країн.

Україна є лідером серед країн Європи за кількістю засуджених до довічного ув’язнення. Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Вона розповіла, що під час зустрічі з главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер «обговорили гуманізацію національного законодавства щодо осіб, які відбувають довічне покарання, адже на сьогодні Україна лідирує серед країн Європи за кількістю довічних – 1536 осіб».

Денисова зазначила, що серед них — громадянин С., роками чекає перегляду вироку Апеляційного суду АР Крим від 26 листопада 2004 року за нововиявленими обставинами. «Його кримінальна справа перебуває у тимчасово окупованому Криму і через відсутність норми в міжнародних договорах про передачу справ РФ відмовляється надати їх Україні», — повідомила вона.

За словами омудсмена, зараз законодавство України не передбачає дієвого механізму звільнення довічних від подальшого відбування покарання і позбавляє так званого права на надію — перегляду рішення суду через певний проміжок часу.

«Проінформувала пані Богнер, що вирішити це питання допоможе прийняття Верховною Радою України проектів законів №4048 та №4049 у другому читанні і в цілому. Тоді українське законодавство буде відповідати практикам ЄСПЛ щодо дострокового звільнення осіб, засуджених до довічного ув’язнення», — зазначила Денисова.

Нагадаємо, тиждень тому міністр юстиції повідомив, що працевлаштував у відомство довічно засуджену. Вона призначена на посаду помічника патронатної служби міністра.

Джерело

Залишити коментар