17.01.2022
Image default
СВІТ

Учені заявили про можливе зникнення лісів Амазонки до 2064 року

Джунглі Амазонки Фото: Fufel.INFO

Одними з причин можуть стати підпал рослинності та масштабна вирубка

Ліси Амазонки можуть зникнути вже до 2064-го року через вирубку лісів та зміни клімату. Про це свідчать результати останнього дослідження вчених з американського Університету Флориди, повідомляє ScienceAlert.

Зазначається, що такий прогноз пов’язаний із високим темпом вирубки лісів і змін клімату. За словами професора Роберта Уокера, місцеві фермери досить часто підпалюють рослинність, щоб зробити територію більш придатною для сільського господарства.

Крім того, проблемою є й масштабна вирубка, а  рослини просто не встигають відновлюватися. «Люди не дуже турбуються про біологічне різноманіття і навколишньому середовищу, коли їм доводиться думати про те, як не залишитися голодними. Південна Амазонія може досягти переломного моменту десь до 2064 року за нинішніх темпах подовження посушливого сезону», – додав учений.

Новини за темою: У лісах Амазонки знайшли тисячі наскельних малюнків часів льодовикового періоду

Нагадаємо, нещодавно археологи, використавши лазерні сканери, встановлені на вертольотах, виявили у лісах Амазонки села індіанців, які схожі на циферблат. Дослідники помітили, що у більшості сіл було дві дороги, що ведуть на північ, і дві на південь.

Джерело

Залишити коментар