-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

У ВООЗ занепокоєні через заборону експорту COVID-вакцин з ЄС

Маріанджела Сімао Фото з відкритих джерел

В організації заявили, що подібні заходи не йдуть на користь світової охорони здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я стурбована рішенням Європейського Союзу про заборону на експорт вакцин проти коронавірусу COVID-19 без спеціального дозволу від країн ЄС. Подібні заходи не йдуть на користь світової охорони здоров’я, заявила помічниця генерального директора ВООЗ Маріанджела Сімао під час брифінгу.

«Викликає велику стурбованість ситуація, коли якась країна або блок приймає рішення про обмеження експорту продукції, яка являє собою глобальне благо», — наголосила вона.

За словами Сімао, продукція для боротьби з COVID в цей час надходить з різних точок світу. Так, наприклад, активні складові виробництва вакцин можуть надсилати з Китаю, а виробничі потужності при цьому перебувати на території європейських країн.

«Завданням світової спільноти є постачання вакцин на справедливій основі, так само як і інших матеріалів для виробництва препаратів. В іншому випадку більше за інших постраждають від цього країни з найнижчим доходом», — додала помічниця гендиректора ВООЗ.

Новини за темою: В Україні затвердили календарний план COVID-вакцинації

Нагадаємо, Європейська комісія затвердила обмеження на вивезення з території ЄС вакцини від коронавірусу до квітня. Відповідні заходи стосуються тих препаратів, за якими у ЄС є ранні контракти на поставки

Джерело

Залишити коментар