07.12.2021
Image default
СВІТ

У В’єтнамі знайшли новий вид змій з «унікальною» лускою

Середовище існування цих тварин перебуває під загрозою

У В'єтнамі знайшли новий вид змій з "унікальною" лускою

Новий вид Achalinus zugorum Фото: Вioone

У В'єтнамі знайшли новий вид змій з "унікальною" лускою

У В'єтнамі знайшли новий вид змій з "унікальною" лускою

Новий вид Achalinus zugorum Фото: Вioone

У В'єтнамі знайшли новий вид змій з "унікальною" лускою

На півночі В’єтнаму, у регіоні Хазянг, що межує із Китаєм, науковці знайшли раніше невідомий вид змій із рідкісним забарвленням — їхня луска виблискує райдужними переливами. Про це повідомляє CNN.

Згідно з повідомленням, новий вид виявили у лісах і назвали Achalinus zugorum. Відомо, що змії цього роду також живуть у Китаї, Японії та на Тайвані і ведуть досить обережний спосіб життя. Вони усі мають «дивну луску», яка складається в унікальні візерунки. Загалом відомо про 13 видів змій цього роду, шість з яких живуть у В’єтнамі.

Новини за темою: У Таїланді знайшли скелет кита віком до п’яти тисяч років

Як зазначається, новий плазун відрізняється від своїх родичів дивним забарвленням. Знайдена змія має рожево-сіру голову, її черево має райдужні переливи, а колір спини змінюється від пурпурового до вугільно-чорного кольору. Луска тварини має чітко округлу форму, а проміжки між нею мають сіре забарвлення.

Слід зауважити, що науковці поки не мають ніяких даних про популяцію Achalinus zugorum та її стан, адже спіймали тільки одну особину. Ускладнює пошук інших представників цього виду те, що такі змії ведуть потайний спосіб життя. Їхні очі не фіксують яскравого світла, тому цілком ймовірно, що тварини закопуються в ґрунт або глибоко під опале листя.

Новини за темою: У Китаї знайшли скам’янілі непальські сливи, яким 15 млн років

На думку вчених, дослідження Achalinus zugorum може пролити світло на еволюцію змій та надати дані, які заповнять прогалини у знаннях про рептилій та земноводних. Відомо, що рід Achalinus відгалузився від еволюційного дерева раніше, ніж інші групи, саме тому його представники дуже відрізняються від інших змій як за поведінкою, так і за зовнішнім виглядом.

Окрім цього, науковці вважають, що природний ареал існування цих рідкісних змій перебуває під загрозою через вирубки місцевих лісів для агрокультурних потреб, а єдиним способом зберегти тварин є змінити норми землекористування. 

Новини за темою: У лісах Амазонки знайшли тисячі наскельних малюнків часів льодовикового періоду

Нагадаємо, нещодавно вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) офіційно визначили у Карибському морі новий вид підводних істот тільки за відеоматеріалами, випадково відзнятими на дні океану.

Джерело

Залишити коментар