25.09.2021
Image default
СВІТ

У США під час випробувань вакцини від Pfizer померли шість людей

Фото з відкритих джерел

Причини смерті двох людей досі невідомі

У США під час випробування вакцини від американської компанії Pfizer і німецької BioNTech померли шестеро людей, що становить 0,01% від загальної кількості учасників дослідження. Про це йдеться в звіті американського Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA).

Зазначається, що з 29 квітня по 14 листопада поточного року два летальні випадки сталися в групі, якій ввели вакцину, а ще чотири – серед людей, яким ввели плацебо. Загалом у випробуваннях препарату взяли участь понад 43,4 тис. людей.

Серед жертв в однієї людини був установлений атеросклероз і вона померла за три дні після введення першої дози препарату. В іншого учасника дослідження діагностували зупинку серця через 60 днів після введення другої дози.

Крім того, двоє людей із введеним плацебо померли від інсульту й інфаркту, а причини смерті ще двох учасників випробування встановлюють. Наразі відомо, що п’ятеро з шістьох померлих були старші за 55 років.

Новини за темою: ВООЗ заявила про розробку рекомендацій щодо використання вакцини Pfizer

Раніше повідомлялося, що дорадчий комітет Управління з питань контролю за якістю продуктів та медикаментів США оприлюднив дані щодо випробувань, ефективності й побічних ефектів вакцини проти коронавірусу компаній Pfizer та BioNTech. Відповідно до них, препарат показав свою ефективність на 95 відсотків.

Джерело

Залишити коментар