28.2 C
Kyiv
04.07.2022
Image default
СВІТ

У Шотландії у портсигарі знайшли артефакт, якому понад 5 тисяч років

Знайдені шматочки древнього кедра, що викоритовувалися під час будівництва пірамід у Єгипті

Фото Університет Абердіна

Вчені припускають, що знахідка може датуватися 3341-3094 рр. до н.е.

У шотландському місті Абердіні у коробці для сигар учені знайшли древній шматок кедру – третій елемент “Мощей Діксона”, який лежав в основі технології будівництва пірамід у Єгипті. Про це повідомляє пресслужба Університету Абердіну.

“Ознайомившись із цифрами в наших єгипетських записах, миттєво зрозуміла, що це і воно фактично було сховане на виду в неправильній колекції”, – заявила асистентка куратора в музеї в Каїрі Абір Еладані, яка й знайшла рідкісний артефакт.

Першим, що побачила працівниця музею під час знахідки, був колишній прапор Єгипту.

У Шотландії у портсигарі знайшли артефакт, якому понад 5 тисяч років

Портсигар, який зберігав давній артефакт

Фото Університет Абердіна

Науковці припускають, що елемент датується 3341-3094 рр. до н.е., а це свідчить про його використання під час будівництва Великої піраміди у Єгипті.

“Він навіть старіший, ніж ми собі уявляли. Причиною цього може бути те, що дата пов’язана із віком деревини… Оскільки деревини не вистачало, її переробляли або доглядали за нею протягом багатьох років”, – розповів керівник музеїв та спеціальних колекцій Університету Абердіна Ніл Кертіс.

Зауважимо, пʼятидюймовий кедр, мяч та гачок складають тріо предметів, що перебували всередині піраміди в Квінз-палаті. Попередні два елементи були виявлені інженером Уейнманом Діксоном у 1872 році й отримали назву “Мощі Діксона”.

Додається, що колекцію у 1895 році заповіли британському університету, а “пʼятидюймовий кедр” був подарований лише у 1946 році дочкою Діксона. Після цього його доля стала невідомою.

Новини за темою: Археологи знайшли артефакт з підписом біблійного пророка

Раніше повідомлялося про знайдення у Єгипті великої кількості саркофагів. Їхній вік сягає понад 2500 тисячі років.

Джерело

Залишити коментар