0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
СВІТ

У РФ обікрали секретний військовий літак Іл-80, який ще називають «літаком судного дня»

Літак Іл-80 Фото з відкритих джерел

Експертам вдалося знайти відбитки та сліди ймовірних зловмисників

У Таганрозі невідомі відкрили вантажний люк та пограбували секретний літак «судного дня» Іл-80, який стояв на плановому ремонті. Про це повідомляє Інтерфакс. 

«До чергової частини Таганрозького лінійного відділу на транспорті звернувся представник ТАНТК ім. Берієва із заявою про те, що під час огляду одного з літаків виявлено відкриття  вантажного люка. В даний час за даним фактом проводиться перевірка», — підтвердили у Міністерстві внутрішніх справ РФ. 

Слід зауважити, що перша інформація про інцидент з’явилася у ЗМІ. Ще 4 грудня повідомлялося про розкрадання електронного обладнання з судна. Тоді йшлося про зникнення близько 39 блоків і п’яти плат радіостанцій.

Наразі відомо, що експертам вдалося виявити і вилучити з різних частин літака, який стояв на плановому ремонті на аеродромі з 2019 року, відбитки пальців та взуття ймовірних викрадачів.

Новини за темою: Суд арештував ще 44 російських літаки, що літали в окупований Крим

Як зазначається, Іл-80 — повітряний командний пункт, розроблений на випадок ядерної війни для російських офіційних осіб, включно з президентом. У російських ЗМІ такі повітряні командні пункти були названі літаками «судного дня».

За даними експертів, вони будуть задіяні в разі ядерної війни, якщо наземні структури управління будуть знищені. Найвідомішими моделями таких спеціалізованих літаків є американські E-4B на базі лайнерів Boeing 747 і російські Іл-80, розроблені на основі пасажирських Іл-86.

Новини за темою: На Київщині впав легкомоторний літак, двоє людей постраждали

Нагадаємо, нещодавно в Росії в новосибірському аеропорту «Толмачово» здійснив аварійну посадку один із найбільших транспортних літаків у світі Ан-124 «Руслан». 

Джерело

Залишити коментар