0.3 C
Киев
27.01.2021
Image default
СВІТ

У Польщі розкритикували намір Росії переглянути Катинську трагедію

Росія має намір переглянути Катинську трагедію Фото з відкритих джерел

Посольство Польщі переконано, що РФ хоче перекинути відповідальність за злочин з НКВС на нацистську Німеччину

Польща розкритикувала намір Російської Федерації переглянути позицію щодо розстрілу польських офіцерів у Катині. Про це йдеться у заяві посольства Польщі в Москві.

«Посольство Республіки Польща в Москві з подивом відзначило, що під час конференції, присвяченій польсько-російським відносинам і пройшла в Тверській області в листопаді 2020 року прозвучали висловлювання, спрямовані на спотворення фактів, що стосуються Катинського злочину в Твері і Мідному», — йдеться у заяві. 

Так, у посольстві наголосили, що поширена на конференції версія історії була спрямована на те, щоб не визнати відповідальності НКВС за Катинський злочин в Мідному. Зокрема, у Польщі переконані, що Росія таким чином намагається підтвердити сталінську версію вбивства, що покладає відповідальність за злочин на нацистську Німеччину.

Новини за темою: На сході Польщі створили нову дивізію через загрози від Росії

«Дивує також те, що цей захід був схвалений офіційними представниками російської Думи, які брали участь у конференції. Виходячи із заяв представників влади Російської Федерації ми згодні з тим, що потрібно зосередитися на захисті історичної правди про Другу світову війну, а також нагадувати про відповідальність НКВС за Катинський злочин», — додали у посольстві Польщі в Москві. 

Нагадаємо, раніше у польському парламенті заявили про намір видати закон, який заборонить поширення російської пропаганди на тему історії Польщі. 

Джерело

Залишити коментар