0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
СВІТ

У Москві з 5 грудня почнеться масова вакцинація від коронавірусу російською вакциною

Фото з відкритих джерел

Масова вакцинація від коронавірусу в Москві почнеться 5 грудня, повідомив мер столиці Сергій Собянін. За словами градоначальника, першими препарат зможуть отримати працівники сфер освіти, охорони здоров’я та соцслужб — за попереднім записом, повідомляють російські ЗМІ.

Відзначається, що в міру надходження великих партій вакцини цей перелік буде розширюватися. У свою чергу, прем’єр-міністр Михайло Мішустін доручив до 8 грудня розробити і затвердити Тимчасові правила доставки препарату в регіони країни.

Напередодні Володимир Путін доручив почати масштабну вакцинацію до кінця наступного тижня. За останню добу в країні виявлено 28 145 нових випадків коронавірусу. В цілому число хворих COVID — 19 в Росії досягло 2 375 546. При цьому видужала 1 859 851 людина (29 502 — за добу), померли 41 607 пацієнтів (554 летальних результату за день).

Мер Москви Сергій Собянін заявив, що в столиці 4 грудня відкривається електронний запис на вакцинацію від коронавірусної інфекції для співробітників сфери освіти, охорони здоров’я та соцслужб. Робота прищепних пунктів розпочнеться 5 грудня.

«У Москві створено весь технологічний і організаційний ланцюжок вакцинації. Підібрані спеціалізовані складські приміщення, підготовлені рефрижератори та холодильні ємності для доставки вакцини. Прищепні пункти обладнані медичними холодильниками, персонал пройшов спеціальне навчання», — повідомив Собянін у своєму блозі.

«За погодженням з урядом Росії з метою обкатки величезного механізму масової вакцинації ми відкриваємо електронний запис на щеплення для працівників освіти, охорони здоров’я всіх форм власності, а також для працівників міських соціальних служб… У міру надходження великих партій вакцини цей перелік будемо розширювати » — додав мер.

Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін доручив до 8 грудня розробити і затвердити Тимчасові правила доставки вакцини від коронавірусу в регіони країни. Про це повідомляє прес-служба уряду.

«Голова уряду Михайло Мішустін дав тиждень на розробку та затвердження Тимчасових санітарно-епідеміологічних правил, які будуть регламентувати питання доставки вакцини для профілактики нової коронавірусної інфекції. Доручення адресовано Росспоживнагляду, МОЗ та Мін’юсту. Термін його виконання-8 грудня», — йдеться в повідомленні.

У пояснювальній записці підкреслюється, що губернаторам регіонів необхідно продовжувати роботу щодо забезпечення належною медичною допомогою і ліками хворих з COVID-19, що проходять лікування вдома. Крім того, прем’єр зобов’язав глав суб’єктів Федерації стежити за тим, щоб прийняті санітарно-епідеміологічні заходи були адекватні обстановці в регіоні.

«Керівники регіонів, де висока захворюваність і система охорони здоров’я серйозно завантажена, повинні більш рішуче застосовувати обмежувальні заходи, особливо в муніципалітетах, де ситуація найбільш гостра», — наводить слова Мішустіна прес-служба уряду.

Відзначається, що МОЗ і Росспоживнагляд будуть на регулярній основі представляти Кабміну зведену доповідь про виконання даних доручень.

Напередодні президент Росії Володимир Путін доручив «почати до кінця наступного тижня масштабну вакцинацію». В першу чергу щеплення повинні бути зроблені представникам груп ризику-лікарям і вчителям.

У свою чергу, Тетяна Голікова підкреслила, що вакцинація буде проходити безкоштовно і на добровільній основі. Вона також висловила впевненість, що на цьому тижні будуть завершені всі підготовчі заходи для початку прищеплювальної кампанії.

Крім того, 2 грудня постпредство Росії при ООН і МОЗ РФ провели презентацію вакцини «Супутник V» на полях спеціальної сесії Генасамблеї ООН. В онлайн-засіданні взяли участь представники 55 країн.

Міністр охорони здоров’я Михайло Мурашко розповів, що в постреєстраційних дослідженнях препарату взяли участь понад 40 тис.осіб, а глава РФПІ Кирило Дмитрієв повідомив, що подана заявка на схвалення російської вакцини в 40 державах. Він підкреслив, що вартість препарату для зарубіжних споживачів складе менше $10 за дозу. На даний момент більше 50 країн подали заявки на поставку сумарно 1,2 млрд доз препарату.

«Пріоритетом для всіх нас сьогодні є об’єднання зусиль у боротьбі з коронавірусом, засноване на солідарності, з урахуванням зусиль, що вживаються ООН і ВООЗ в рамках глобального реагування на пандемію», — додав постпред Росії при ООН Василь Небензя.

У свою чергу, офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррік зазначив, що Росія — єдина країна, яка запропонувала вакцинувати співробітників організації. Він додав, що Генсек ООН Антоніу Гутерреш зробить щеплення від COVID-19, як тільки вакцина буде доступна.

Надати російську вакцину для добровільної вакцинації співробітників ООН запропонував наприкінці вересня Володимир Путін в ході відеозвернення на 75-й сесії Генасамблеї ООН.

Джерело

Залишити коментар