0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
СВІТ

У Москві почалася масова безкоштовна вакцинація населення від коронавірусу вакциною «Супутник V»

У Москві почали вакцинацію від коронавірусу Фото з відкритих джерел

Поки прищепитися можуть люди з групи ризику

У Москві на базі дорослих поліклінік запрацювали кабінети вакцинації від коронавірусу. Всього їх 70. До кінця року відкриються ще сто. Кабінети працюють з восьмої години ранку до восьмої вечора, повідомляє РИА Новости. 

Прищепитися поки можуть люди з групи ризику — співробітники сфери освіти, охорони здоров’я, міських соцслужб. Як пояснила заступник мера з питань соцрозвитку Анастасія Ракова, право на вакцинацію мають не тільки лікарі, вчителі, а й інші працівники навчальних і лікувальних установ — наприклад, ті, хто займається клінінгом, молодший медичний персонал, адміністратори.

Процедура робиться за попереднім записом, яка відкрита на сайті МОЗ на два тижні вперед.

Новини за темою: Медичний «Калашников»: Випробування російської вакцини від коронавірусу «Супутник V»

Москвичі зможуть зробити щеплення в тому випадку, якщо їм від 18 до 60 років, вони не мають хронічних захворювань, не брали участь в клінічних дослідженнях вакцини від коронавірусу і в останні 30 днів не робили щеплень, не хворіли на ГРВІ. Також необхідно прикріпитися до Московської поліклініки. Вагітним і тим, що годують грудьми, вакцинація протипоказана.

Прищеплювати будуть російською вакциною «Супутник V», яку створили в центрі імені Гамалії. Це препарат на вивченій і перевіреній платформі аденовірусних векторів людини. Основні переваги — безпека, ефективність і відсутність довгострокових негативних наслідків.

Новини за темою: Угорщина отримала дозвіл Єврокомісії на використання російської вакцини «Супутник V»

У міру надходження препарату список категорій для запису на щеплення буде поступово розширюватися, і в кінцевому рахунку він буде доступний всім жителям столиці. У Росії вже виробили більше двох мільйонів доз вакцини «Супутник V».

Нагадаємо, перед цим президент Російської Федерації Володимир Путін доручив розпочати масову вакцинацію від коронавірусу з 7 грудня.

Джерело

Залишити коментар