10.5 C
Киев
16.10.2021
Image default
СВІТ

У Молдові антиурядова акція протесту завершилася прийняттям резолюції

Протест у Кишиневі EPA

Мітингувальники вимагають відставки уряду Молдови

У Кишиневі відбулася акція протесту, учасники якої прийняли резолюцію з вимогою відставки уряду і проведення дострокових парламентських виборів. Про це повідомляє «Интерфакс».

Зазначається, що в резолюції на молдовський уряд покладається відповідальність за «катастрофічну соціально-економічну ситуацію» і відсутність «ефективних заходів проти пандемії коронавірусу». «Ми вимагаємо терміново розпустити парламент. Обраний президент повинен прийняти рішення у відповідність до положень Конституції. Дата дострокових парламентських виборів повинна бути призначена президентом після консультацій з політичними партіями», – йдеться в документі.

Крім того, автори закликали анулювати пакет законів, який був прийнятий впродовж тижня коаліцією поки що чинного президента Ігоря Додона та депутата Ілана Шора.

За словами організаторів протесту, в акції взяли участь більше ніж 50 тисяч людей. Також вони повідомили, що багато людей не змогли доїхати до місця події, оскільки правоохоронці не пустили, як поліція не пустила їх у Кишинів. Ішлося про те, що на околицях молдавської столиці на узбіччях стояли десятки тракторів, на яких фермери хотіли потрапити у столицю для участі в акції протесту.

Новини за темою: Президент Молдови хоче встигнути підписати закон про російську мову до інавгурації Санду

Раніше повідомлялося, що в неділю, 6 грудня, у Молдові протестувальники вийшли на акцію з вимогою відставки уряду та проведення дострокових парламентських виборів. Вийти на вулиці людей закликала новообраний президент Мая Санду.

Джерело

Залишити коментар