24.2 C
Киев
04.08.2021
Image default
СВІТ

У Мексиці археологи знайшли барельєф золотого орла з ацтекським символом війни

Барельєф золотого орла в Мексиці Mirsa Islas

Знахідка датується близько 1467−1490 роками н.е., під час правління імператора ацтеків Монтесуми

Археологи з Національного інституту антропології та історії Мексики заявили про відкриття барельєфа із зображенням американського беркута. Для Мексики цей хижий птах, якого також називали «золотий орел» був пов’язаний з війною і жертвопринесенням, в той же час він вважався духом-двійником сонця, передає Heritage Daily.

Згідно з повідомленням, рельєф був розкопаний біля підніжжя головного храму ацтекського міста Теночтітлан в сучасному Мехіко Темпл Майор та недалеко від Cuauhxicalco (Куаушікалько), круглої споруди, назва якої перекладається як «місце орлиного гарбуза», де проводилися ритуальні кремації правителів.

Припускається, що рельєф датується близько 1467−1490 роками н.е., у часи правління імператора ацтеків Монтесуми.

Вирізаний на червоному тезонті (пориста, сильно окислена вулканічна порода), рельєф має розміри 1,06 метра в довжину і 70 сантиметрів завширшки і є найбільшим в наборі з 67 подібних зображень, знайдених раніше в Темпл Майор.

«Цей поверх унікальний у всьому Темпл Майор, оскільки він містить барельєфи, які натякають на подвійну концепцію будівлі. На південній стороні, яку ми досліджуємо, є елементи, подібні до цього орла, пов’язані з міфічним циклом народження бога Уїцилопочтлі; в той час як на півночі барельєфи, відкриті раніше, містять зображення, пов’язані з богом Тлалоком, кругообігом води і відродженням кукурудзи», — зазначив археолог з Національної школи антропології та історії Родольфо Агілар Тапіа.

Новини за темою: Біля берегів Мексики зоологи знайшли новий вид китів. Відео

Нагадаємо, раніше на вершині гори Серро-де-ла-Пенья в Мексиці знайшли два кам’яні монументи з візерунками, яким може бути більше ніж 1,5 тис. років. Місце знахідки вважається «загубленим» із VI століття.

Джерело

Залишити коментар