0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
СВІТ

У Китаї знайшли гігантську статую Будди, у якої замість голови — житловий будинок

Будда без голови у Китаї Фото з відкритих джерел

Будівництво скульптури було зупинено після заснування Китайської Народної Республіки в 1949 році

10-метрова статуя Будди без голови, вбудована в скелю, була знайдена в районі Наньань китайського міста Чунцин. Вона використовувалася для підтримки багатоповерхового житлового будинку, передає Artnews.

Місцеві експерти запевняють, що монумент належить до часу правління династії Цин, хоча точна дата його створення невідома.

Відділ культурної спадщини району Наньань попросить експертів вивчити скульптуру і оцінити можливості її збереження. Представник організації повідомив місцевим ЗМІ, що «на даному етапі ми не можемо дати професійний висновок» про місце скульптури в історії.

Два житлові будинки були зведені в 1990 році після знесення храму на тому ж місці, а скульптура була виявлена під час вирубки листя в цьому районі.

Більшість жителів двох будинків, прилеглих до скульптури, мабуть, не підозрювали про неї, хоча одна жінка на прізвище Чжен, яка прожила там кілька десятиліть, сказала, що пам’ятає процес спорудження.

«Будівництво скульптури було зупинено після заснування Китайської Народної Республіки в 1949 році», — сказала вона.

Реліквія зображує Будду в сидячому положенні з двома руками, що тримають круглий камінь перед животом. Його ліва нога і зап’ястя серйозно пошкоджені. Однак загадка, де знаходиться голова скульптури, залишається нерозгаданою.

Новини за темою: У Китаї виявили рештки динозавра, яким 125 мільйонів років

Раніше група дослідників з Китаю та США знайшла в повіті Чжанпу провінції Фуцзянь на сході Китаю скам’янілі плоди непальської сливи, вік яких налічує 15 млн років. 

Джерело

Залишити коментар