0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
СВІТ

У Європі ціна на газ із першими холодами зросла до максимуму за 20 місяців

Фото з відкритих джерел

Спотова ціна зросла до максимального показника з квітня 2019 року

У Європі хвиля зимового холодного повітря й мінусова температура підняли ціну на газ на спотовому ринку до максимального значення за останні двадцять місяців. Про це повідомляє «Интерфакс».

Зазначається, що в Нідерландах на хабі TTF спотова ціна у четвер, 10 грудня, зросла до 194,9 долара за тисячу кубометрів. Таке значення стало максимальним із квітня 2019 року. Для порівняння, середнє котирування на початку місяця становило 183 долари.

Натомість з 11 грудня синоптики обіцяють підвищення температури в Європі, що має знизити котирування газу.

У грудні 2020 року Європа підвищила активність у витраті запасів газу з підземних сховищ. Якщо аналізувати динамку за перші 9 днів місяця, то наприкінці грудня з підземних сховищ може бути відібрано до 20 млрд куб. м газу. Це може стати другим результатом після рекордних 24 млрд куб. м у січні 2017 року.

Водночас надходження зрідженого природного газу в газопровідну мережу Європи може повторити за обсягами результат листопада 2020 року. У річному порівнянні це передбачатиме зниження в розмірі 35%.

Новини за темою: Тарифи на газ: Чому зростають ціни на блакитне паливо та що буде з вартістю комунальних послуг

Нагадаємо, нещодавно газопостачальна компанія «Нафтогаз України» встановила вартість природного газу для побутових клієнтів у грудні 2020 року. Ціна була встановлена на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки).

Джерело

Залишити коментар