-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

У ЄС зробили більш жорсткими обмеження на в’їзд до Шенгенської зони

Фото з відкритих джерел

Посилили вимоги і для необхідних поїздок

Європейський Союз переглянув обмеження на в’їзд до Шенгенської зони з третіх країн, після чого критерії для відкриття кордонів стали жорсткішими. Про це повідомляє DW. 

Згідно з повідомленням, рекомендації передбачають нові умови для відкриття кордонів Євросоюзу з третьою країною для будь-яких поїздок, включно з туристичними.

Тепер цій країні треба виконати низку критеріїв:

  • кількість нових випадків COVID-19 не повинна перевищувати 25 на 100 тисяч населення протягом останніх 14 днів;
  • кількість нових випадків захворювання за останні два тижні повинна скорочуватися або залишатися стабільною порівняно з попереднім 14-денним періодом.
  • країна має проводити понад 300 тестів на 100 тисяч населення протягом семи днів, а кількість позитивних тестів на коронавірус за останні сім днів не повинна перевищувати 4%.

Окрім цього, до уваги будуть брати наявність чи відсутність різних мутацій коронавірусу.

Новини за темою: ЄС створює спеціальне управління для боротьби з пандемією

Як зазначається, тепер з огляду на ці критерії Рада ЄС оновлюватиме список держав, для громадян яких кордони Шенгенської зони будуть відкритими. Востаннє перелік переглядали 28 січня, до нього потрапили тільки сім країн: Австралія, Нова Зеландія, Руанда, Сінгапур, Південна Корея, Таїланд і Китай.

Слід зауважити, що як і раніше дозволеними залишаться так звані необхідні поїздки, однак запроваджено додаткові обмеження. Це означає, що на територію Шенгену пускають громадян і резидентів країн ЄС, а також, наприклад, працівників транспорту чи дипломатів.

Новини за темою: У ВООЗ занепокоєні через заборону експорту COVID-вакцин з ЄС

Відтепер для в’їзду вимагатимуть негативний ПЛР-тест, який було зроблено протягом 72-х годин до в’їзду на територію Шенгену. Не поширюватиметься це правило лише на працівників транспорту, як-от водіїв. Також країни можуть на свій розсуд застосовувати додаткові обмеження після приїзду — карантин, самоізоляцію чи додаткове тестування на коронавірус.

Водночас рекомендації передбачають і можливість обмежити категорії людей, які мають право на необхідні поїздки. Це стосуватиметься передусім тих третіх країн, де епідеміологічна ситуація швидко погіршується, зокрема через поширення нових варіантів коронавірусу.

Новини за темою: ЄС обмежив вивезення вакцини від COVID-19 до квітня: Для України зроблено виняток

Нагадаємо, раніше Рада Європейського Союзу внесла зміни до рекомендації щодо скоординованого підходу до обмежень вільного пересування у відповідь на пандемію COVID-19, додавши нову категорію обмежень — темно-червону зону карантину. 

Джерело

Залишити коментар