15.9 C
Kyiv
19.05.2022
Image default
СВІТ

У ЄС домовились про реформу системи видачі шенгенських віз. Що зміниться

ЄС удосконалить систему видачі шенгенських віз Фото з відкритих джерел

Нові правила передбачають посилені перевірки безпеки в усіх базах даних

Представники Ради Європи та Європейський парламент 8 грудня домовилися про реформу системи для видачі шенгенських віз. Про це повідомляє пресслужба Ради Європейського Союзу.

Зокрема, сторони погодили зміни Візової інформаційної системи (VIS), які дозволять більш ретельно перевіряти дані заявників на отримання шенгенських віз і дозволів на проживання в країнах Євросоюзу, а також забезпечать повну сумісність з іншими базами даних.

Як зазначається, нова система міститиме інформацію як про короткострокові, так і про довгострокові візи та дозволи на проживання. Також нові правила передбачають посилені перевірки безпеки в усіх базах даних. Тобто, заявки на отримання візи, зареєстровані в VIS, автоматично перевірятимуться через Європейський пошуковий портал на відповідність іншим інформаційним системам ЄС у сферах безпеки і міграції. Зокрема, йдеться про Систему в’їзду-виїзду (з 2022 р.), Шенгенську інформаційну систему і Систему інформації про судимості громадян третіх країн.

Новини за темою: Українці зможуть їздити до Шенгену без закордонного паспорта, – ДМС

Водночас в VIS буде внесений скан сторінки з біографічними даними проїзного документа. Це має спростити повернення нелегальних громадян третіх країн.

Крім цього, для боротьби з торгівлею дітьми вік для зняття відбитків пальців у них буде знижений з 12 до 6 років. Однак, відбитки пальців осіб старших за 75 років не включатимуть в VIS.

Зауважимо, візова інформаційна система – це база даних, яка допомагає візовим, прикордонним, міграційним органам перевіряти громадян третіх країн, яким потрібна короткострокова віза для поїздки до Шенгенської зони.

Нагадаємо, минулого місяця президент Франції Емманюель Макрон закликав країни переглянути правила роботи Шенгенської зони, що потрібно посилити безпеку країн на тлі загрози тероризму. Політик наголосив, що Європа має бути готовою до загроз. 

Джерело

Залишити коментар