-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

У Греції тисячі студентів вийшли на протест проти змін до закону про вищу освіту

Протест студентів у Греції 28 січня Фото з відкритих джерел

Студенти виступають проти обмеження тривалості навчання в університетах та введення «університетської поліції»

У Греції тисячі студентів вийшли на вулиці на знак протесту проти змін в законах, що регулюють вищу освіту. Зокрема, нові правила обмежать тривалість навчання в університетах і введуть «університетську поліцію», яку багато хто критикує. Про це повідомляє DPA Іnternational.

Згідно з повідомленням, сьогодні, 28 січня, тисячі людей зібралися перед парламентом в Афінах, скандуючи «Опір і боротьба» та на кілька годин перекрили рух транспорту в Афінах і Салоніках.

Як зазначається, закон, який так не сподобався активістам, спрямований на студентів, які залишаються у ВНЗ на багато років довше, ніж період, передбачений для отримання ступеня. В майбутньому вони будуть відраховані, якщо будуть вчитися більш ніж у 1,5 рази довше встановленого терміну.

Згідно з даними грецьких ЗМІ, ця зміна торкнеться близько 235 тис. студентів. Виключення можливі лише для тих, хто може довести, що працює паралельно з навчанням.

Багато людей також обурені перспективою створення «університетської поліції», яка буде введена після періодичних заворушень та злочинів, пов’язаних з наркотиками, особливо в Афінському університеті.

Новини за темою: Греція закриває школи через критичну ситуацію з COVID-19

Нагадаємо, в Україні скасували дипломи з відзнаками державного зразка, які також називають червоними дипломами. Натомість заклади вищої освіти можуть вказувати інформацію про особливі досягнення випускників в додатку до диплома.

Джерело

Залишити коментар