16.7 C
Киев
18.05.2021
Image default
СВІТ

У Франції хочуть заборонити публікувати фото та імена поліцейських у медіа

У Франції хочуть заборонити розголошувати імена поліцейських в медіа Фото з відкритих джерел

Парламент таким чином намагається убезпечити правоохоронців від можливих нападів

У Франції хочуть заборонити публікацію імен та фотографій поліцейських у медіа з метою убезпечення їх від завдання фізичної або психологічної шкоди. Про це повідомляє Financial Times.

З цією метою парламент має намір ухвалити відповідний законопроєкт, який є частиною урядової стратегії боротьби зі злочинністю та тероризмом.

Так, згідно з документом, за згадку імен поліцейських або публікацію їхніх фотографій задля завдання фізичної або психологічної шкоди порушникам може загрожувати позбавлення волі та штраф у розмірі 45 тисяч євро. 

Однак, законопроєкт розкритикували французькі журналісти, а також ліберальні та ліві політики. На тлі цього минулого тижня у Франції відбулися протести проти можливого нововведення. Противники законопроєкту вбачають у цьому спробу припинити висвітлення випадків поліцейського насильства, які почастішали у Франції.

Новини за темою: Франція закликала переглянути правила Шенгенської зони через загрозу тероризму

Однак, міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен спростував це припущення. Зокрема, він наголосив, що журналісти можуть продовжувати зйомки поліцейських операцій. Проте забороняється супроводжувати  фото закликами до насильства та надавати повні імена та адреси поліцейських.

Пізніше законопроєкт виправили: до нього додали поправку про те, що індивідуальні номери поліцейських розголошувати в медіа не забороняється.

Нагадаємо, наприкінці жовтня прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс заявив, що з огляду на напади, які раніше сталися в різних французьких містах, в країні оголошено найвищий рівень терористичної загрози. 

Джерело

Залишити коментар