25.09.2021
Image default
Події

У ДБР подано заяву про порушення кримінальної справи стосовно секретаря РНБОУ Данілова через перешкоджання законній діяльності Медведчука щодо забезпечення українців вакциною від коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Народний депутат України від партії «Опозиційна платформа – За життя» Ренат Кузьмін звернувся до Державного бюро розслідувань із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова через незаконне перешкоджання діяльності голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата України Віктора Медведчука.

У жовтні-грудні 2020 року народний депутат України Медведчук В. В., реалізуючи депутатські повноваження, піклуючись про інтереси громадян України в умовах пандемії COVID-19, відвідував Російську Федерацію для налагодження зв’язків з виробниками вакцини проти цієї хвороби та вирішення з уповноваженими посадовими особами РФ питань забезпечення відповідною вакциною населення України.

11 грудня 2020 року секретар РНБОУ О. Данілов під час свого виступу в прямому ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна» заявив, що візит народного депутата України В. Медведчука, який очолює політраду політичної партії «Опозиційна платформа ‒ За життя», до Москви [з питань вакцинації від коронавірусної інфекції] становить загрозу національній безпеці нашої держави.

У заяві Кузьміна підкреслюється, що статтею 17 Закону України «Про статус народного депутата України» встановлено: народний депутат, який не має спеціальних повноважень на представництво Верховної Ради України, має право вступати у відносини з посадовими особами та державними органами іноземних держав від свого імені. У відносинах з посадовими особами, державними органами та громадянами іноземних держав народний депутат має право захищати незалежність і суверенітет, інтереси України, її громадян. Таким чином, народний депутат України діє від імені своїх виборців і в їх інтересах.

Тому такі дії секретаря РНБОУ є обмеженням повноважень народного депутата, що прямо заборонено статтею 26 Закону України «Про статус народного депутата України», а також протиправними діями посадової особи, що створюють штучні перешкоди в діяльності народних депутатів України, оскільки спотворюють і нівелюють результати їх роботи в інтересах громадян України.

У діях О. Данілова містяться ознаки кримінальних злочинів, передбачених частиною першою статті 351 («перешкоджання діяльності народного депутата») КК України.

Фото: Ренат Кузьмін/Facebook Фото: Ренат Кузьмін/Facebook Фото: Ренат Кузьмін/Facebook

Джерело

Залишити коментар