10.5 C
Киев
16.10.2021
Image default
СВІТ

У Чехії створили «антиковідний папір»

«Антиковідний» папір Фото з відкритих джерел

Його можна використовувати для виготовлення грошей

Чеські вчені розробили перший у світі папір, який є резистентним до будь-яких вірусів, включно COVID-19. Про це у Twitter повідомляє Академія наук Чеської Республіки.

Вчені з Інституту хімічних процесів АН Чехії та представники компанії SPM — Security Paper Mill — стверджують, що їх папір вбиває віруси, бактерії та дріжджі, а також «має значний ефект проти вірусу SARS-CoV-2». Тому вони назвали свій винахід «антиковідним папером», аналогів якому наразі в світі немає.

На думку експертів, такий папір можливо було б використовувати для виготовлення банкнот, цінних паперів чи інших документів, зберігати які можна без ризику передачі інфекції. Також його можна використовувати в галузі охороні здоров’я чи на інших робочих місцях з високим ризиком.

Новини за темою: В Україні за добу виявили понад 15 тисяч нових випадків COVID-19

За словами генерального директора SPM Міхаела Брода, до складу паперу входять наноструктуровані комплекси цинку та срібла. Він може знищити коронавірус SARS-CoV-2 за 30 хвилин, звичайний вірус, у тому числі MRSA та золотистий стафілокок – за хвилину.

Зокрема, комплекс елементів нейтралізує і затримує віруси, бактерії та дріжджі протягом усього часу використання паперу. Водночас він є безпечним при контакті зі шкірою людини, — пояснює принцип унікальної технології Іржі Собек з Інституту хімічних процесів.

Науковець стверджує, що цей комплекс складових можна «закріпити» й на інших матеріалах, наприклад, на тканинах, і тому їх використання пропонується, наприклад, для виготовлення захисних масок.

Чеські вчені працювали над цим папером упродовж п’яти років.

Новини за темою: У Чехії прем’єр-міністр вимагає відставки очільника МОЗ через його похід у ресторан

Раніше повідомлялося, що в умовах поширення епідемії коронавірусу COVID-19 уряд Чехії ухвалив нові надзвичайні заходи щодо карантину, які починають діяти з 28 жовтня. Зокрема там скасували різдвяний ярмарок та встановили час для прогулянок.

Джерело

Залишити коментар