28.2 C
Киев
28.07.2021
Image default
УКРАЇНА

У бюджеті-2021 не вистачить грошей на боротьбу з COVID — НСЗУ

Фото: пресс-служба НБУ Бюджету на 2021 не вистачить на вакцинації, доплати і лікування COVID-19

Коштів на лікування хворих на коронавірус, зважаючи на динаміку захворюваності, не вистачить уже в другому кварталі 2021 року, говорять в НСЗУ.

У бюджеті на 2021 рік на програму медгарантій мають намір виділити 123 млрд грн. Про це повідомляє Нацслужба здоров’я України в понеділок, 30 листопада.

У НСЗУ наголошують, що цих коштів не вистачить на важливі напрямки охорони здоров’я. Йдеться про витрати на лікування хворих з COVID-19, вакцинацію та доплати для первинної та екстреної допомоги.

«У запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн. Зважаючи на динаміку захворюваності та зростання навантаженості на систему, вже в другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити витрати на лікування пацієнтів з COVID -19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами», — пояснили в НСЗУ.

У відомстві наголошують, що потрібно закладати кошти і на вакцинацію від коронавірусу.

Крім того, в бюджеті обсягом 123 млрд недостатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Така сума також не дозволить виділити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги.

«Це як раз про зміни на краще, які повинен відчути пацієнт: сімейні лікарі краще надають допомогу, екстренка швидко везе пацієнта саме туди, де його можуть врятувати. Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг із ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання — серед лідерів в причинах смертності в Україні», — резюмували в НСЗУ.

Нагадаємо, що Рада відкладає розгляд бюджету-2021. Проект держбюджету в другому читанні зможуть розглянути не раніше наступного тижня, повідомив Разумков.

Також повідомлялося, що в COVID-фонд додали майже дев’ять мільярдів. Додаткові гроші для боротьби з коронавірусом отримають від податкової різниці від погашення боргу Укрнафти.

Джерело

Залишити коментар