22.9 C
Kyiv
05.07.2022
Image default
СВІТ

У Британії попередили про алергічні реакції на вакцину Pfizer/BioNTech

Фото з відкритих джерел

Там закликали людям, які мають алергію на медичні препарати, не вакцинуватися

Британський регулятор попередив, що людям, у яких раніше виникали серйозні алергічні реакції, не слід робити щеплення від COVID-19. З застереження агентство виступило після виявлення алергічних реакцій у перших вакцинованих від коронавірусу, передає BBC.

Британія напередодні розпочала програму масової вакцинації населення препаратом Pfizer/BioNTech. У двох співробітників національної служби охорони здоров’я, які одними з перших отримали укол, зафіксували алергічні реакції.

Вони пройшли курс лікування і тепер почуваються в порядку. Вважається, що у них виникла анафілактоїдна реакція – набагато легша, ніж анафілаксія, яка, як правило, включає шкірний висип, задишку, а іноді і падіння артеріального тиску.

Як повідомляється, обидва співробітники служби страждають від серйозної алергії і носять з собою автоін’єктори з адреналіном.

Новини за темою: У Британії одним із перших від коронавірусу вакцинували Вільяма Шекспіра

Подібні реакції не спостерігалися в клінічних випробуваннях цього препарату. Водночас люди з алергічними реакціями в анамнезі не брали участь у випробуваннях.

Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення (MHRA) заявило, що рекомендує усім, у кого проявлялась серйозна алергічна реакція на ліки, продукти харчування або вакцини, не робити щеплення.

Національна служба охорони здоров’я Англії заявила, що з середи у всіх пацієнтів, яким призначена вакцина Pfizer/BioNTech, будуть запитувати, чи є у них в анамнезі алергічні реакції.

Новини за темою: ВООЗ виступила проти примусової вакцинації від COVID-19

Нагадаємо, напередодні, 8 грудня 2020 року, вакцинація від COVID-19 почалася у Великій Британії. Першими в країні роблять щеплення медикам та людям старшим за 80 років.

Джерело

Залишити коментар