-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

У Болівії знайшли десятки артефактів стародавньої археологічної культури Тіуанако

Фото з відкритих джерел

Їх створили до приходу в цей регіон племені інків

Група з 45 церемоніальних предметів була виявлена на археологічній ділянці Тіуанако в західній Болівії. Про це розповіли представники Міністерства культури Болівії.

Зокрема, серед предметів були керамічні посудини і скульптури, кам’яні ножі, пляшки, золота голова з блакитним каменем, яка, ймовірно, була частиною зображення божества, 

Також були знайдені останки тварин, включаючи риб, верблюдів і птахів. Їм не менше 1500 років, можливо, вони датуються 4 століттям. П’ятнадцять артефактів були представлені на прес-конференції у вівторок.

Новини за темою: У Китаї археологи виявили гробницю правителя династії Хань

Як зазначається у технічному звіті Міністерства, знахідка «складається з безлічі компонентів або ритуального приладдя» і «вона дозволить встановити ритуальну і церемоніальну систему, яка застосовувалася під час зародження Тіуанако…»

«Археологічні пам’ятки говорять нам, що ми знаходимося тут, в Тіуанако, сидимо на золотій жилі знань і інформації, важливих не тільки для нас, але і для всього світу, — заявив запрошений на захід президент Болівії Луїс Арсе.

Артефакти були виявлені під час розкопок в минулому році в храмі Каласасая неглибоко під землею. Храм був побудований в культурі Тіуанако в так звану фазу Тіуанако III (375−750 рр. нашої ери). За словами Хуліо Кондора, директора Центру археологічних, антропологічних та адміністративних досліджень Тіуанако, ці артефакти є найважливішою знахідкою з тих пір, як монументальні будівлі Тіуанако були заново відкриті в 1800-х роках.

Новини за темою: Турецькі археологи виявили храм Афродіти віком 2500 років

Розташований в Андах приблизно в 45 милях на захід від Ла-Паса, недалеко від південного берега озера Тітікака, Тіуанако був домінуючим містом-імперією в Андському регіоні до приходу інків. Його політичний, релігійний, культурний і економічний вплив простягався від того, що зараз є кордоном з Еквадором на півночі, до центру Чилі / північного заходу Аргентини на півдні.

Він став відомим у перші три століття нашої ери і став центром торгівлі в регіоні. До 6 століття це був найбільший міський центр. Складна мережа з’єднувала міста в західній Болівії, північному Чилі, південному Перу і північному заході Аргентини, переміщаючи сировину в Тіуанако.

Спільнота Тіуанако розпалася приблизно в 11 столітті. Виробництво кераміки припинилося приблизно в 1000 році нашої ери, і протягом декількох десятиліть більшість міських центрів імперії були занедбані.

Новини за темою: В Єгипті археологи виявили близько сотні мумій у кольорових саркофагах. Фото

Раніше повідомлялося, що у Єгипті археологи виявили нові знахідки на території великого некрополя в Саккарі, серед яких стародавній похоронний храм і понад 50 саркофагів. 

Джерело

Залишити коментар