24.3 C
Киев
16.06.2021
Image default
СВІТ

У Балтійському морі дайвери знайшли знамениту шифрувальну машину нацистів

Виявлення нацистської шифрувальної машинки в Балтійському морі Reuters

Пристрій використовували для передачі секретних повідомлень під час Другої світової війни

У Балтійському морі німецькі дайвери натрапили на рідкісну машину шифрування Enigma, яку використовували нацистські військові під час Другої світової війни. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що спочатку дайвери подумали, що виявили друкарську машинку, заплутану в сітці на морському дні затоки Гелтінг, проте помилилися. «За останні 20 років я зробив багато захоплюючих і дивних відкриттів. Але я навіть не мріяв, що колись ми знайдемо одну з легендарних машин Enigma», – сказав підводний археолог Флоріан Губер.

Як повідомляють журналісти, пристрій Enigma, схожий на друкарську машинку, складається з клавіатури та коліс, які шифрували повідомлення. Загалом їх було виготовлено сотні тисяч, проте до сьогоднішнього часу залишилося лише кілька сотень. Наразі пристрій продають на аукціоні за десятки тисяч євро, а знайдений німецькими дайверами передали до музею археології в німецькому Шлезвізі.

Відомо, що нацистські військові використовували Enigma для відправки та отримання секретних повідомлень під час Другої світової війни, але британські криптографи зламали код і допомагали союзникам отримати перевагу у морській боротьбі за контроль над Атлантикою.

Незадовго до капітуляції Німеччини в травні 1945 року екіпажі близько 50 підводних човнів виконували наказ розгромити свої кораблі в затоці Гелтінг, щоб вони нікому не дісталися. При цьому знищення Enigma було частиною наказу.

Новини за темою: Адольф Гітлер став депутатом місцевої ради в Намібії

Нагадаємо, нещодавно в Італії археологи виявили рештки двох чоловіків, які загинули майже дві тисячі років тому через виверження вулкана біля давньоримського міста Помпеї. Учені припускають, що рештки тіл належать рабу та його хазяїну.

Джерело

Залишити коментар