25 C
Киев
02.08.2021
Image default
Події

У 2020 році СБУ ліквідувала 15 нарколабораторій і вилучила контрабанду на понад 500 млн гривень

Фото з відкритих джерел

Протягом року Служба безпеки України ліквідувала 15 нарколабораторій, вилучила з незаконного обігу 1704 кілограми наркотичних засобів, понад 76 кілограмів психотропних речовин і 955 кілограмів прекурсорів (за висновками експертизи). Про це йдеться на сайті відомства.

Окрім того, Службою безпеки та за її матеріалами було вилучено предмети контрабанди і виявлено порушення митних правил на загальну суму 511 мільйонів гривень.

«Досить часто предметом контрабанди є наркотичні засоби. Власне, 64 такі факти за рік викрили співробітники СБУ. Серед них: транзитне переміщення через Україну 750 кілограмів каптагону, відомого як «бойовий наркотик Ісламської держави», — зазначають у відомстві.

Також СБУ заблокувала також 7 контрабандних поставок великих партій кокаїну через морський порт «Південний». Наркокартелі переховували наркотик зокрема у контейнерах з фруктами.

«За напрямом протидії іншим видам контрабанди СБУ розпочала за рік 78 кримінальних справ. Зокрема, на Харківщині викрито злочинне угруповання, що займалося контрабандою в Росію військової продукції, а на Житомирщині – групу, яка налагодила механізм мінімізації податків під час митного оформлення імпортних автомобілів», — уточнюють у відомстві.

Протидіяла СБУ і контрабанді культурних цінностей. Наприклад, викрила спробу незаконного вивезення з України до Євросоюзу унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, датованого 1860 роком, і 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за рік СБУ знешкодила 81 організоване злочинне угруповання, 30 з яких займалися наркобізнесом. 

Джерело

Залишити коментар