14.4 C
Киев
24.09.2021
Image default
СВІТ

ВООЗ схвалила до використання першу вакцину від COVID-19

Фото з відкритих джерел

В організації наголошують на необхідності рівного глобального доступу до вакцини

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) внесла до переліку препаратів, рекомендованих для екстреного використання, вакцину від коронавірусної хвороби, розроблену компаніями Pfizer/BioNTech. Відповідна заява розміщена на сайті ВООЗ. 

«Сьогодні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) внесла мРНК-вакцину Comirnaty COVID-19 до списку для екстреного використання, завдяки чому вакцина Pfizer/BioNTech стала першою, яка отримала екстрену валідацію від ВООЗ з моменту початку спалаху рік тому», — йдеться у повідомленні.

Новини за темою: У короткий термін почнемо масштабну вакцинацію від COVID-19, — Зеленський

Як зазначається, список ВООЗ щодо екстреного використання (EUL) відкриває двері для прискорення країнами власних законодавчих процедур затвердження щодо імпорту та застосування вакцини.

Це також дозволяє ЮНІСЕФ та Панамериканській організації охорони здоров’я закуповувати вакцину для розповсюдження в країнах, які цього потребують. 

Новини за темою: Україна отримає ще 1,8 мільйона доз вакцини проти COVID-19 з Китаю, — Офіс президента

«Це дуже позитивний крок до забезпечення глобального доступу до вакцин проти COVID-19. Але я хочу наголосити на необхідності ще більших глобальних зусиль для досягнення достатньої кількості вакцин, щоб задовольнити потреби пріоритетних груп населення скрізь», — розповіла помічниця гендиректора ВООЗ Маріанджела Сімао. 

Новини за темою: Шмигаль сказав, хто в першу чергу отримає вакцину від Sinovac

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що перший контракт на поставку вакцини від COVID-19 було підписано тільки в кінці грудня через «спалах національного егоїзму» у світі. 

Джерело

Залишити коментар