Компанію звинувачують в платі виробникам мобільних пристроїв за встановлення пошуковика за замовчуванням
У США 38 штатів країни подали антимонопольний позов проти компанії Google, який став для корпорації другим за два дні і третім за кілька місяців. Про це повідомляє The Verge.
Як повідомили в пресслужбі генпрокурора штату Нью-Йорк Летиції Джеймс, в позові американську компанію звинувачують в тому, що вона платить розробникам браузерів і виробникам мобільних пристроїв за установку Google як пошукової системи за замовчуванням. Таким чином корпорація Apple отримує за це 8-12 мільярдів доларів на рік.
Крім того, Google звинувачують в обмеженні доступу пошукових систем-конкурентів до реклами, а також у зниженні у видачі пошуковика сайтів, які дозволяють шукати інформацію в спеціалізованих областях. Зокрема, йдеться про послуги з ремонту будинку і огляди закладів.
“Протягом десятиліть Google був воротарем інтернету і використовував наші дані, щоб обходити конкурентів і контролювати процес прийняття рішень, в результаті чого ми всі платимо більше за послуги, якими користуємося щодня”, – заявила Джеймс.
Водночас директор з економічної політики Google Адам Коен повідомив, що позов проти компанії спрямований на зміну результатів пошуку таким чином, “щоб позбавити американців корисної інформації і нанести шкоду здатності компаній безпосередньо зв’язуватися з клієнтами”.
Новини за темою: Google створила “симулятор опери” за допомогою штучного інтелекту
Раніше повідомлялося, що прокурор американського штату Техас подає судовий позов проти компанії Google за звинуваченням у порушенні антимонопольного законодавства. Йшлося про те, що Google та Facebook нібито домовилися уникати конкуренції на ринку інтернет-реклами.