-13.2 C
Киев
16.01.2021
Image default
УКРАЇНА

Вимагання грошей з позичальників «легких» кредитів в інтернеті — СБУ викрила злочинну схему

Тільки недавно СБУ накрила B2B Jewelry, як прийшла черга швидких кредитів в інтернеті. Не ведіться на низькі відсотки! Це все схеми видурювання грошей у людей.

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили і припинили злочинну схему, коли шахраї вимагали гроші у громадян, які оформляли «легкі» кредити через інтернет. Людям погрожували фізичною розправою.

Про це інформує пресцентр СБУ.

Розслідування встановило, що одна з компаній-лідерів на ринку онлайн мікрокредитування неправомірно нараховує своїм клієнтам, які не змогли вчасно погасити кредитні зобов’язання, штрафні санкції та пеню у розмірі понад 300% від суми кредиту. Це є порушенням чинного законодавства, адже такі нарахування не можуть перевищувати 50%.

До того ж до «вибивання» цих штучно створених боргів залучалися колекторські компанії. А ті стягували з позичальників гроші, вдаючись до тиску, погроз фізичного насильства чи знищення майна. Ці погрози могли поширюватися не лише безпосередньо на клієнта, а й на членів його родини.

Вимагання грошей з позичальників «легких» кредитів в інтернеті - СБУ викрила злочинну схему

Загалом було проведено 15 обшуків у Києві.

Служба безпеки України закликає громадян детально аналізувати фінансову інформацію під час оформлення кредитів і уважно перевіряти правдивість рекламних оголошень щодо низьких відсотків по так званих «легких» кредитах.

Вимагання грошей з позичальників «легких» кредитів в інтернеті - СБУ викрила злочинну схему

Залишити коментар