13.7 C
Киев
14.04.2021
Image default
Політика

Війна на Донбасі 2021 — Помічник Путіна погрожує Києву — новини України

Володимир Путін та Дмитро Козак Фото: kremlin.ru

У четвер, 8 квітня, заступник глави адміністрації президента Росії і учасник ТКГ Дмитро Козак заявив, що «початок бойових дій» з боку Києва щодо Донбасу стануть «кінцем України». При цьому він прямо пригрозив новою військовою агресією з боку Росії. Про те, навіщо Кремль нарощує істерію навколо ескалації бойових дій на Донбасі, і як це пов’язано з майбутніми виборами в Держдуму, «Апострофу» розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь.

По-перше, прямий контакт з регулярними частинами збройних сил Російської Федерації у нас відбувається з першого дня війни, з початку анексії Криму. Після цього він не завершувався. На окупованій території знаходяться регулярні частини збройних сил Російської Федерації: перший і другий корпус, що входять до складу 8-ї армії в Новочеркаську.

По-друге, хто такий Козак щоб коментувати те, що відбувається на території України? Я цього не розумію. Є територіальна цілісність України, нехай подивиться на карту, де знаходиться Росія, і я думаю, що тоді він визначиться з тим, що коментувати.

Усю цю ситуацію, яка відбувається, я можу пояснити істерикою у Путіна, з яким відмовляється розмовляти Байден. Як би це парадоксально не звучало, але дійсно, з військової точки зору — Збройні сили Російської Федерації давно готові до широкомасштабного наступу. Вони побудували три наступальні армії навколо України ще в 2017-2018 роках: 1-у танкову, 20-ю і 8-ю армії, яка як раз і є окупаційним контингентом території України, тобто це регулярна армія, а не якась партизанська. Тому з військової точки зору, Росія — готова.

З точки зору військово-політичної — я не бачу жодної причини для Росії зараз нарощувати агресію проти України. Не бачу мотивів отримати тисячі трун для росіян напередодні виборів до Державної Думи (пройдуть восени цього року, — «Апостроф»), отримати нові санкції і нову ізоляцію. У цьому немає абсолютно ніякого сенсу.

Тому я вважаю, що війська РФ хоча і здійснюють реальні пересування, але інформаційно-психологічна операція, яку проводять росіяни, нагнітаючи цю обстановку, на яку українці дуже радо «купуються» — це мілітаристський чад.

Мова, по-перше, йде про спробу мобілізувати пропутінський електорат перед виборами в Держдуму, а по-друге — дійсно привернути до себе увагу тим, що ти розмахуєш пістолетом, аби з тобою знову почали розмовляти великі країни.

Утім, Байден відреагував по-своєму, я думаю, дуже ефективно — він зателефонував не Путіну, а Зеленському, продемонструвавши своє ставлення до Путіна, як до взагалі неадекватної людині, з якою нема про що тут говорити.

Джерело

Залишити коментар