9.8 C
Киев
08.11.2021
Image default
УКРАЇНА

Відсторонення нещеплених: Ляшко назвав винятки

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Без роботи не залишаться особи, які отримали першу дозу вакцини, мають протипоказання до вакцинації або нещодавно перехворіли на COVID-19.

  В Україні із сьогоднішнього дня, 8 листопада, відсторонятимуться від роботи без збереження зарплати невакциновані від коронавірусу чиновники та педагоги, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі ТСН.   Глава МОЗ зазначив, що відповідний внутрішній наказ має підписати керівник компанії чи установи.   При цьому обмеження не торкнуться осіб, які отримали першу дозу щеплення, мають протипоказання до вакцинації або нещодавно перехворіли на COVID-19.   На запитання про те, що невакциновані вчителі у понеділок на роботу можуть не йти, Ляшко відповів: «Так, згідно із чинним законодавством, їх буде відсторонено».   Також міністр прокоментував прохання Профспілки працівників освіти та науки не усувати від роботи невакцинованих вчителів, а дати їм ще місяць для проведення імунізації — до 8 грудня.   «У мене була велика дискусія минулого тижня із представниками профспілок і розмовляв з ними відверто. Профспілки бажають права на роботу. А я говорю, що хочу забезпечити право на життя», — сказав голова МОЗ.   Нагадаємо, вакцинація проти коронавірусу є обов’язковою для працівників:  

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • установ вищої, післядипломної, професійної перед вищими, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Як повідомлялося, в Україні з початку кампанії з вакцинації від COVID щеплено 11 354 681 людину. Водночас наша країна посідає друге місце у світі за приростом летальних випадків через коронавірус.    

Джерело

Залишити коментар