-1.2 C
Киев
17.01.2022
Image default
УКРАЇНА

Відбулися переговори Єрмака і Кулеби з Блінкеном

Фото: mfa.gov.ua Ентоні Блінкен, Дмитро Кулеба та Андрій Єрмак у Вашингтоні

Співрозмовники обговорили, зокрема, питання протидії збройній агресії Росії проти України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і глава Офісу президента Андрій Єрмак обговорили з державним секретарем США Ентоні Блінкеном низку питань, головне з яких — підготовка до візиту президента України Володимира Зеленського до США. Про це в ніч на п’ятницю, 6 серпня, інформувала прес-служба українського МЗС.

Під час переговорів сторони висловили переконання, що зустріч Зеленського і американського лідера Джо Байдена зміцнить стратегічне партнерство двох країн. Також учасники зустрічі обговорили інші питання, включаючи протидію російській агресії проти України.

«Співрозмовники приділили увагу подальшому розвитку партнерства Києва і Вашингтона в сфері безпеки і військово-технічній сфері, зміцненню демократії в регіоні та економічному розвитку України, спільним зусиллям з протидії збройній агресії Росії проти України, енергетичній безпеці України та регіону», — уточнили в прес- службі.

При цьому Кулеба наголосив, що незважаючи на російську агресію, Україна продовжує втілювати складні та системні реформи, зокрема судову.

Глава Держдепу, в свою чергу, підтвердив незмінну підтримку США суверенітету, територіальній цілісності України і її євроатлантичних прагнень, а також запевнив у беззаперечній підтримці Штатами Кримської платформи.

Нагадаємо, 4 серпня Кулеба і Єрмак прибули до Вашингтона для підготовки візиту Зеленського до США. Незабаром вони провели зустріч з радником Байдена з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном.

Напередодні під час бесіди Кулеби і Блінкена сторони домовилися «далі працювати разом заради сильної України, яка здатна захищати себе від зовнішньої агресії».

Джерело

Залишити коментар