16.5 C
Киев
13.06.2021
Image default
СВІТ

Від COVID-19 помер експрезидент Франції Валері Жискар д’Естен

Валері Жискар д’Естен Фото з відкритих джерел

Політику було 94 роки

У середу, 2 грудня, від ускладнень, спричинених COVID-19, помер колишній президент Франції Валері Жискар д’Естен. Про це повідомляє Радіо Свобода. 

Згідно з повідомленням, ліберальний д’Естен обіймав пост президента з 1974 по 1981 рік. Він мав тісні відносини із колишнім канцлером Західної Німеччини Гельмутом Шмідтом. Разом вони заклали основи єдиної валюти євро, встановивши Європейську валютну систему.

Як зазначається, у Франції д’Естен проводив ліберальну політику. Так він легалізував аборти і розлучення за взаємною згодою. Серед інших його заслуг запуск великих інфраструктурних проектів, включаючи створення мережі високошвидкісних поїздів TGV у Франції, а також залучення Франції до ядерної енергетики.

Новини за темою: У Києві помер актор театру і кіно Олег Модзелевський

Зазнавши поразки на президентських виборах 1981 року, він не пішов з політики, в повернув собі місце в парламенті і очолив регіональну раду Оверні. Також Д’Естен був членом Європейського парламенту з 1989 по 1993 рік. Свою активну політичну кар’єру він завершив у 2004 році після втрати місця у парламенті. 

Слід зауважити, що д’Естен не засуджував російську анексію Криму. На його думку, виходом із цієї ситуації могло стати проведення на півострові повторного референдуму, який відповідає світовим процедурним нормам.

Новини за темою: Помер актор Девід Проуз, який зіграв Дарта Вейдера у «Зоряних війнах»

Нагадаємо, раніше від ускладнень коронавірусної хвороби помер російський актор, заслужений артист РФ Борис Плотніков, відомий за роллю доктора Борменталя у фільмі «Собаче серце».

Джерело

Залишити коментар