0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
УКРАЇНА

Верховна Рада не дала голосів за «реформу» СБУ від Безуглої

У парламенті не вистачило голосів, щоб розвалити СБУ. З третього разу Комітет з нацбезпеки таки пропихнув реформу на голосування. Але здоровий глузд переміг – нардепи за реформу заради реформи голосувати відмовилися.

Верховна Рада дала тільки 208 голосів за законопроект про Службу безпеки України. Як і слід було чекати, нардепи не захотіли брати на себе відповідальність розвалити спецслужбу. Цей проект підготував Комітет з питань нацбезпеки в обхід Президента. До їхнього тексту було багато зауважень. Чимало експертів називали його «сирим» і таким, що послаблює СБУ на фоні російської агресії і гібридної війни.

Спочатку над реформою СБУ працювала досить широка робоча група. Вона доопрацювала текст закону, який у березні подав Президент. Але потім Комітет зареєстрував «альтернативний» проект. Його авторство здебільшого приписують голові робочої групи Мар’яні Безуглій, яка за професією є лікарем-педіатром.

Тож у грудні цей альтернативний проект вже кілька разів вносили в порядок денний, але не голосували. Експерти попереджали, що така «реформа» негативно вплине на обороноздатність країни і що нардепи не підтримають такий варіант.

Після голосування 18 грудня, де голосів забракло, реформа СБУ, ймовірно, переноситься на 2021 рік.

Залишити коментар