0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
СВІТ

Вчені знайшли у лісах Амазонки села індіанців, які схожі на циферблат

Science Alert

Загалом було досліджено близько 36 сіл

Використавши лазерні сканери, встановлені на вертольотах, археологи виявили у лісах Амазонки села індіанців, які схожі на циферблат. Про це пише Science alert.

Нове відкриття стало можливим завдяки технології сканування LIDAR.

«LIDAR дозволив нам виявити ці села і їх особливості, такі як дороги, що було неможливо раніше, тому що більшість з них не видно з найкращими доступними супутниковими даними», — розповів археолог Хосе Іріарте з Університету Ексетера у Великобританії.

За допомогою LIDAR дослідники змогли побачити образи цілих сіл і зв’язків між ними. Встановлено, що села були збудовані між 1300−1700 роками нашої ери.

«Єдина просторове планування сіл-курганів, як і багато сучасних кільцевих поселень, ймовірно, є фізичним уявленням корінних американців про космос», — йдеться в статті.

Зазначається, що у кожному селищі було виявлено від 3 до 32 курганів, в окремих випадках вони досягали 3 метрів і досягали 20 метрів в довжину.

Водночас археологи помітили, що у більшості сіл було дві дороги, що ведуть на північ, і дві на південь.

Загалом було досліджено близько 36 сіл, відстань між якими становить всього 2,5 км.

Новини за темою: У Туреччині археологи знайшли древню статую священника

Нагадаємо, нещодавно у старовинній будівлі у Швеції археологи виявили монети, які відносять до епохи вікінгів. Згідно з повідомленням, скарб з срібних монет та браслетів був виявлений недалеко від Стокгольма на древній фермі, яку знайшли у 2019 році. На цьому місці залишилися руїни доісторичної ферми тисячолітньої давності, де і було знайдено рідкісні артефакти.

Джерело

Залишити коментар