Фото з відкритих джерел
Дослідники встановили, що зуби належать не одному неандертальцю, а як мінімум двом дорослим
Антропологи з Великої Британії повторно дослідили 13 доісторичних зубів, знайдених у 1910-1911 роках поблизу населеного пункту Ла Кот де Сен-Брелад та дійшли висновків, що зуби, які вважалися типово неандертальськими, мають подібності з зубами сучасних людей. Про це пише BBC.
Вчені переконані, що це відкриття доводить, що неандертальці і перші Homo sapiens були здатні схрещуватися й можливо наблизить людство до відповіді на питання, чому зникли перші.
Водночас дослідники встановили, що зуби належать не одному неандертальцю, а як мінімум двом дорослим.
Зазначається, що знайдені останки мають низку типово неандертальських властивостей — і одночасно за формою схожі з зубами сучасної людини.
«Беручи до уваги, що в деяких частинах Європи сучасні люди 40-45 тисяч років тому були сусідами з неандертальцями, особливості стародавніх жителів Ла Кот змушують припустити, що вони мали змішане походження — неандертальців і людей», — сказав керівник дослідження, професор Кріс Стрінгер.
Новини за темою: У Туреччині археологи знайшли сліди цуценяти 1500-річної давнини
Нагадаємо, раніше у печері у Франції було знайдено шматок мотузки віком 50 тисяч років, що ставить під сумнів твердження, що у своїх розумових здібностях неандертальці поступалися сучасним людям.