-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

Вчені виявили докази схрещування неандертальців з Homo sapiens

Фото з відкритих джерел

Дослідники встановили, що зуби належать не одному неандертальцю, а як мінімум двом дорослим

Антропологи з Великої Британії повторно дослідили 13 доісторичних зубів, знайдених у 1910-1911 роках поблизу населеного пункту Ла Кот де Сен-Брелад та дійшли висновків, що зуби, які вважалися типово неандертальськими, мають подібності з зубами сучасних людей. Про це пише BBC.

Вчені переконані, що це відкриття доводить, що неандертальці і перші Homo sapiens були здатні схрещуватися й можливо наблизить людство до відповіді на питання, чому зникли перші.

Водночас дослідники встановили, що зуби належать не одному неандертальцю, а як мінімум двом дорослим.

Зазначається, що знайдені останки мають низку типово неандертальських властивостей — і одночасно за формою схожі з зубами сучасної людини. 

«Беручи до уваги, що в деяких частинах Європи сучасні люди 40-45 тисяч років тому були сусідами з неандертальцями, особливості стародавніх жителів Ла Кот змушують припустити, що вони мали змішане походження — неандертальців і людей», — сказав керівник дослідження, професор Кріс Стрінгер.

Новини за темою: У Туреччині археологи знайшли сліди цуценяти 1500-річної давнини

Нагадаємо, раніше у печері у Франції було знайдено шматок мотузки віком 50 тисяч років, що ставить під сумнів твердження, що у своїх розумових здібностях неандертальці поступалися сучасним людям.

Джерело

Залишити коментар