0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
УКРАЇНА

В Україні змінили алгоритм тестування на COVID

Фото: idnes.cz Також позитивний результат тесту на визначення антигену в деяких випадках повинен бути підтверджений ПЛР

Тепер робити тест будуть і людям, у яких є ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції, повідомив глава МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я України оновило алгоритм тестування на коронавірус. Про це заявив на брифінгу в суботу, 19 грудня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Тепер, за його словами, будуть робити тест і людям, у яких є ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції. При цьому раніше тестування проводили людям з симптомами COVID-19 і пневмонії.

«Хочу повідомити, що у нас цього тижня повністю оновлений алгоритм тестування на наявність коронавірусної інфекції. Основне значення для лабораторної діагностики має ПЛР-діагностика. Лабораторне обстеження, згідно з новим алгоритмом, буде проводитися особам з підозрою на COVID-19, клінічними симптомами. З будь-якими ознаками інших гострих респіраторних інфекцій та ознаками пневмонії», — повідомив він.

Також вводиться скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену. Він робиться за 15 хвилин. Його проводитимуть людям з вищевказаними симптомами, контактним особам, або людям, які повертаються з-за кордону, пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації.

«Ще одне. Позитивний результат тесту на визначення антигену в деяких випадках повинен бути підтверджений ПЛР. Не потрібно, якщо є симптоми COVID-19, зробили тест. Якщо людина не має симптомів, була контактною, якщо буде позитивний тест, то потрібно ще зробити ПЛР», — повідомив він.

Степанов розповів, що до 23 грудня має бути вирішено питання про присутність тесту на антиген у сімейних лікарів.

Раніше Корреспондент.net писав, як саме змінять підхід до проведення COVID-тестів.

Джерело

Залишити коментар