5.7 C
Киев
25.01.2021
Image default
Події

В Україні попередили незаконне вивезення унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Шевченка

У кур’єра виявили «Кобзар» датований 1860 роком та понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур

СБУ в пункті пропуску «Ягодин» попередила вивезення «Кобзаря» та старовинних монет Фото: СБУ СБУ в пункті пропуску «Ягодин» попередила вивезення «Кобзаря» та старовинних монет Фото: СБУ СБУ в пункті пропуску «Ягодин» попередила вивезення «Кобзаря» та старовинних монет Фото: СБУ СБУ в пункті пропуску «Ягодин» попередила вивезення «Кобзаря» та старовинних монет Фото: СБУ СБУ в пункті пропуску «Ягодин» попередила вивезення «Кобзаря» та старовинних монет Фото: СБУ

Служба безпеки України попередила незаконне вивезення за кордон унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів. Він найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин». Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань «Кобзар» Т.Г. Шевченка датований 1860 роком.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією з останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні за офіційними даними залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для країни.

У зловмисника також виявлено понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Новини за темою: Національний рекорд: МЗС порахувало, скільки встановлено пам’ятників Шевченку за кордоном

Нагадаємо, раніше у Миколаєві співробітники Служби безпеки України запобігли спробі прихованого вивезення з території країни авіаційного обладнання військового призначення для потреб однієї з країн Близького Сходу. 

Джерело

Залишити коментар