Фото: International Alert В Україні починає діяти адаптивний карантин з поділом країни на зони
На території країни будуть діяти чотири рівні епідеміологічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «оранжевий» і «червоний».
В Україні починає діяти адаптивний карантин і вводиться «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Про це в середу, 24 лютого, нагадує Інтерфакс-Україна. Так, згідно з постановою уряду №104 від 17 лютого, на території країни, як і раніше, будуть діяти чотири рівні епідеміологічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «оранжевий» і «червоний». Нові карантинні обмеження триватимуть з 24 лютого до 30 квітня. Однак, найімовірніше, це не кінцева дата. В уряді неодноразово озвучували припущення, що з карантином Україна буде жити весь 2021 рік. Більшість областей спочатку віднесли до жовтої зони. Потім рівень небезпеки будуть змінювати, виходячи з числа випадків інфікування коронавірусом. Обмеження червоної зони будуть вводити в разі, якщо хоча б два з п’яти показників перевищать норму і виникне «загроза колапсу медичної системи». Зокрема, мова йде про такі критерії:
- зайнятість ліжок з киснем в області вища 65%;
- кількість госпіталізованих в області — 60 осіб на 100 тисяч жителів за останні 7 днів;
- зростання кількості госпіталізацій щонайменше в два рази за останні 7 днів;
- кількість тестувань в області (експрес- та ПЛР-тестування) за останні 7 днів — не менше 300 на 100 тисяч жителів;
- кількість позитивних ковід-тестів в області — понад 20% за останні 7 днів.
До помаранчевої зони потраплять області, в яких норму перевищить тільки один з вищевказаних показників. Зелену зону можуть ввести, якщо рівень захворюваності на ГРВІ та грип щонайменше в 13 областях не буде перевищувати 50% від епідпорогу, передбаченого для області; коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не перевищуватиме 5% від числа тестувань. Раніше в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що новими критеріями для введення більш жорстких обмежень будуть зростання понад 50% кількості госпіталізованих і 65% заповнених ліжок з киснем протягом семи днів. Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet Коронавірус СюжетОригінал чи індійська копія: яку вакцину отримала Україна У Німеччині дозволили самостійно робити експрес-тести на COVID-19 СюжетШвеція й Данія запроваджують сертифікати вакцинації: плюси і мінуси ЄК тисне на ФРН та інші країни ЄС через закриття кордонів Президент Німеччини закликав багаті країни поділитися вакцинами