-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

В США заявили про підвищену загрозу насильства, вона зберігатиметься кілька тижнів

Штурм Капітолію REUTERS

Жертвами останніх заворушень стали 5 осіб

Міністерство внутрішньої безпеки США (DHS) попередило про існування підвищеної загрози насильства в країні. Ця загроза зберігатиметься у США найближчими тижнями. Про це йдеться на сайті міністерства.

«В цей час в Сполучених Штатах існує підвищена загроза, яка, ймовірно, збережеться в найближчі тижні», — заявили у відомстві.

У міністерстві не володіють жодною інформацією, яка б вказувала на конкретну ймовірну змову, адже в останні дні продовжувалися заворушення з насильством.

«Ми, як і раніше, занепокоєні тим, що люди, розчаровані діями влади та зміною президента, керуючись іншими можливими образами чи ідеологічними причинами, які підживлюють помилковими наративами, можуть продовжувати мобілізувати громадян здійснювати насильство», — заявили в DHS.

Новини за темою: «Архаїчність електоральної системи»: У РФ назвали причину штурму Капітолію

Нагадаємо, 6 січня, у Вашингтоні сторонники Дональда Трампа зібралися на багатотисячний мітинг, після чого відправилися штурмувати Капітолій. За даними ЗМІ, під час заворушень загинуло четверо людей. Детальніше, що відбувалося у Вашингтоні читайте тут.

На тлі цих подій спікер палати представників США Ненсі Пелосі закликала до негайного усунення діючого президента Дональда Трампа з посади за допомогою прийняття 25-ї поправки Конституції.

Водночас виконувач обов’язків федерального прокурора США Майкл Шервін повідомив, що прокуратура вивчить роль всіх дійових осіб в заворушеннях, що відбулися в середу в Вашингтоні, в тому числі участь президента США Дональда Трампа в підбурюванні натовпу.

Згодом стало відомо, що в результаті заворушень у США 6 січня, які супроводжувалися захопленням Капітолію, загинуло п’ять осіб.

Джерело

Залишити коментар